fbpx

Czy tokeny security uratują kryptowaluty?

“Tokeny security pozwolą ocalić kryptowaluty.” – powiedział Trevor Koverko, dyrektor generalny projektu Polymath na festiwalu technologii blockchain w Toronto. Tokenizacja dywidend była jednym z głównych tematów wydarzenia.

Koverko nie był osamotniony ze swoją opinią. Alan Wunsche, CEO startupu TokenFunder i współzałożyciel Blockchain Canada, powiedział, że jego zdaniem tokenizowane aktywa są przyszłością rynków kapitałowych.

Od Fintech Canada po Blockchain Futurist Conference, setki ludzi debatowało nad tym, w jaki sposób kanadyjscy regulatorzy zezwalają na sprzedaż tokenizowanych papierów wartościowych. Zarówno inwestorom indywidualnym, jak i instytucjonalnym, o ile emitenci przeprowadzają dokładne kontrole KYC (know your customer) i ujawniają potencjalne zagrożenia.

W czwartek Polymath ogłosił, że kilka startupów uruchomi tokeny security na ich platfomie. Co więcej, partner firmy – CORL, startup inwestycyjny ogłosił, że planuje dystrybucję miesięcznych zarobków do portfeli ethereum inwestorów za pomocą smart kontraktów. TokenFunder podobny mechanizm wdrożył już w kwietniu tego roku.

Tokeny uniezależniają się od aktywów transakcyjnych

Koverko twierdzi, że tokeny uniezależniają się od “ryzykownych” aktywów transakcyjnych, takich jak Bitcoin, które jego zdaniem posiadają obecnie głównie wartość spekulacyjną.

Twórca Bitcoin Core, Eric Lombrozo napisał na Twitterze, że podczas gdy kryptowaluty wspierają rozwój samowystarczalności, tokeny skupiają się na  nadawaniu wartości kapitału i dóbr materialnych.

“Nie chodzi w ogóle o ruch Cyberpunk. Chodzi o przestrzeganie zasad.” – powiedział Koverko, dodając, że liczba ofert inwestycyjnych, opartych o tokenizację, rośnie w bardzo dynamicznym tempie.

Członek kanadyjskiego parlamentu, Dan Albas, powiedział w wywiadzie dla CoinDesk, że ustawodawcy dokonują przeglądu standardów regulacyjnych, związanych z kontrolami dotyczącymi prania pieniędzy, mając na uwadze kryptowaluty.

“Nie możesz po prostu zeskanować kopii czyjegoś prawa jazdy oraz jego zdjęcia i twierdzić, że znasz swojego klienta. Musimy wprowadzić normy i standardy kanadyjskiej branży finansowej, aby ułatwić rozwój rynku.”

Nie wszyscy jednak są zwolennikami takiego podejścia. Weteran kryptowalut, Joseph Weinberg, współzałożyciel startupu Paycase i prezes firmy Shyft, powiedział, że ​​nadmierna regulacja może “zabić cały ekosystem”.

Lekcje od Ethereum

Toronto było miejscem narodzin Ethereum, ale Albas spekulował, że Fundacja Ethereum została założona w Szwajcarii, ponieważ ta jurysdykcja ma łagodniejsze regulacje podatkowe i regulacyjne. Wiele osób uważa, że obsesyjne wprowadzanie przepisów, może sprawić, że Kanada zaprzepaści przyszłość Toronto jako centrum społeczności blockchain.

Albas wyraził nadzieję, że prawodawcy sprawdzą, czy aktualne podejście Ontario w temacie regulacji przynosi korzyści społeczeństwu.

Weinberg, współpracuje z lokalnymi organami regulacyjnymi oraz doradza organom regulacyjnym za granicą. Określił roboczy projekt nowej propozycji Kanadyjskiego Centrum Transakcji Finansowych i Analiz Raportowych jako “szaleństwo”, które może zaszkodzić lokalnej branży blockchain.

Według nowych wytycznych, startupy kryptowalutowe, z transakcjami o wartości przekraczającej 10 000 USD będą musiały sprostać jeszcze bardziej rygorystycznym standardom, przekazując niejawne dane klientów regulatorom. Strach ze strony społeczności kryptowalut skłonił ustawodawców do ponownego rozważenia tych środków.

W międzyczasie Weinberg pozostaje ostrożnie optymistycznie nastawiony do perspektywy zarówno cypherpunk, jak i instytucjom blockchainowym w Toronto. Porównując lokalną scenę do Doliny Krzemowej lub Nowego Jorku, kanadyjczycy chętniej współpracują.

“Najciekawszą rzeczą w Toronto i Kanadzie w szerszym ujęciu jest to, że pomimo tych zakłóceń regulacyjnych, Kanada jest tak mała, że mamy bardzo dobrą zdolność do wspólnej pracy”.

Obserwuj nas na Telegramie i zapisz się do naszego newslettera poniżej, aby być na bieżąco.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 8,328.87
ethereum
Ethereum (ETH) $ 158.36
xrp
XRP (XRP) $ 0.218433
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 303.02
tether
Tether (USDT) $ 1.00
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 252.68
litecoin
Litecoin (LTC) $ 51.70
eos
EOS (EOS) $ 3.44
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 16.60
stellar
Stellar (XLM) $ 0.054852