fbpx

Novogratz i topowy agent nieruchomości: tokenizacja to rewolucja i przyszłość branży nieruchomości 

Mike Novogratz znany ze swoich byczych prognoz dotyczących Bitcoina wypowiedział się na temat tokenizacji nieruchomości, mówiąc, że widzi w tym obszarze, stale rosnący trend.

Novogratz mówi, że obecnie rynek kryptowalut przeżywa kryzys, lecz pod powierzchnią topniejących kursów cyfrowych aktywów rozwija się wiele ekscytujących rozwiązań i zastosowań dla technologii blockchain i kryptowalut.

“Podczas gdy wygląda to na kiepski rynek niedźwiedzi – i jest w kwestii cyfrowych monet – pod powierzchnią dzieje się wiele pozytywnych rzeczy. Nadchodzą nowe technologie. Widzimy pozytywne ruchy w kwestii adopcji technologii przez instytucje, które faktycznie potrzebują takiej architektury.”

Tokenizacja nieruchomości

Novogratz opowiedział w wywiadzie dla Bloomberg, że tokenizacja luksusowych apartamentów na rynku wysokobudżetowych nieruchomości w Nowym Jorku i Aspen w stanie Kolorado. “Zobaczycie więcej i więcej tego typu rzeczy” – powiedział Novogratz.

“Nie jest to nawet bliskie seksapilowi Web 3.0, lecz jest to część szerszego ruchu w kierunku tokenizacji, decentralizacji na blockchainie. Blockchain pozwala urzeczywistnić wiele rzeczy.”

Tokenizacja nieruchomości nie jest nową koncepcją, lecz wciąż ewoluuje – do czego przyczyniło się m.in. powstanie security token offerings (STO).

Wiele luksusowych apartamentowców będzie miało swoje tokeny, reprezentujące część własności do nieruchomości. Pozwala to na inwestycje w nieruchomości, nawet niewielkim inwestorom. Do tego czasu, było to praktycznie niemożliwe. Tokenizacja może zostać wykorzystana do aktyw, towarów i własności z praktycznie dowolnego obszaru. Daje to wiele możliwości mniejszym inwestorom.

Tokenizacja w drodze “do czołówki”

W październiku 2018, warta 30 mln dolarów nieruchomość na Manhattanie, została stokenizowana na blockchainie Ethereum.

Nowojorski pośrednik w obrocie nieruchomościami, który domknął tą sprzedaż – Ryan Serhant – powiedział, że tokenizacja to rewolucyjna metoda finansowania. Ryan przewodzi “Serhant Team” – zespół, który dokonał sprzedaży nieruchomości o wartości 838 mln dolarów w 2017 roku. Jak podaje Real Trends, wynik ten uplasował zespół na 1 miejscu pod kątem wielkości sprzedaży w Nowym Jorku oraz na miejscu 2 w całych Stanach Zjednoczonych.

“Wraz z tokenizacją na blockchainie, możemy zniwelować niesforną presję ze strony tradycyjnego finansowania przez banki, co jest znacznie lepsze dla projektu i udziałowców. Tokenizacja buduje sobie ścieżkę do czołówki jeśli chodzi o rozwój branży nieruchomości”.

Zasubskrybuj nasz kanałKryptowalutowe wiadomości w formie wideo Dołącz do naszego TelegramaDodatkowe newsy na telefon
Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 7,901.91
ethereum
Ethereum (ETH) $ 251.98
ripple
XRP (XRP) $ 0.391080
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 407.49
eos
EOS (EOS) $ 6.25
litecoin
Litecoin (LTC) $ 90.53
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 31.62
tether
Tether (USDT) $ 1.00
stellar
Stellar (XLM) $ 0.129684
cardano
Cardano (ADA) $ 0.081886