fbpx

Token Facebooka będzie dostępny na Gemini i Coinbase?

Według doniesień Financial Times (FT) z dn. 24 maja gigant mediów społecznościowych, Facebook, przeprowadził rozmowy z głównymi giełdami kryptowalut z siedzibą w Stanach Zjednoczonych w sprawie emisji własnej kryptowaluty.

Powołując się na dwie osoby znające projekt „Globalcoin” (to ponoć nowa robocza nazwa projektu związanego z tokenem) Facebooka, FT napisał, że firma omówiła tę inicjatywę z główną amerykańską giełdą kryptowalut Coinbase. W artykule zauważono również, że gigant mediów społecznościowych podobno rozmawiał też z giełdą Gemini, która została założona przez bliźniaków Tylera i Camerona Winklevoss. Czy topór wojenny pomiędzy braćmi a dyrektorem generalnym Facebooka Markiem Zuckerbergiem został więc na dobre zakopany?

Według anonimowych źródeł, Facebook prowadzi negocjacje z głównymi firmami kryptograficznymi, aby zapewnić nowemu tokenowi (kryptowalucie?) płynność i bezpieczeństwo w kwestii wymienialności.

Wszystkie wyżej wymienione strony odmówiły komentarza w tej sprawie. FT dodał, że gigant mediów społecznościowych zażądał od nich podpisania umów o zachowaniu poufności.

Globalcoin

Jednocześnie BBC doniosło wczoraj, że nadchodząca kryptowaluta Facebooka będzie koncentrować się na płatnościach. Źródła medium podobno ujawniły, że Globalcoin będzie „większy i bardziej otwarty” i nie będzie tylko nową metodą płatności na FB. Jak wcześniej informowano, Facebook rzekomo planuje zintegrować swoje trzy  aplikacje – WhatsAppa, Messengera i Instagram.

Według FT eksperci branżowi twierdzą jednak, że to regulacje prawne będą największą przeszkodą dla Facebooka.

Firma jednak nie próżnuje i  jej działanie nabierają rozpędu oraz konkretnych kształtów. 2 maja Facebook zarejestrował w Genewie nową firmę finansową Libra Networks LLC, która w szczególności planuje oferować usługi w zakresie finansów i nowych technologii, w tym płatności, finansowania, zarządzania tożsamością, analizą danych, big data, czy działaniami z zakresu blockchain.

Cały czas jednak nie wiadomo, jak ostatecznie będzie wyglądał projekt giganta. Stąd nasze zastanawianie się, czy będzie w ogóle kryptowalutą czy może tokenem. Kwestia rozbija się o to, czy FB skusi się na pełną decentralizację projektu, co sugerują jej publicznie niektórzy eksperci od wizerunku czy technologii.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 8,841.57
ethereum
Ethereum (ETH) $ 167.90
xrp
XRP (XRP) $ 0.232302
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 338.77
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 291.48
tether
Tether (USDT) $ 1.00
litecoin
Litecoin (LTC) $ 59.01
eos
EOS (EOS) $ 3.87
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 17.57
tron
TRON (TRX) $ 0.017298