fbpx

Tim Draper spodziewa się rewolucji

Żywa legenda Wall Street i rynku VC, Tim Draper, od paru lat coraz intensywniej promuje Bitcoina i technologię blockchain. Uważa, że oba zjawiska – kryptowaluty i ich technologiczna podstawa – stanowią rewolucję dla wielu gałęzi współczesnej gospodarki. Prawdziwy przełom jest jednak dopiero przed nami. Biznesmen zauważył to w czasie wywiadu udzielonego reporterce CNBC, prowadzącej program The Exchange.

Wiatr przemian

Tim Draper już nieraz zaskakiwał swoimi prognozami i ciekawymi ruchami na rynku. Parę lat temu zasłynął np. tym, że kupował Bitcoiny na aukcjach FBI, na których sprzedawano środki po upadłej giełdzie Mt. Gox. Wielokrotnie też prognozował przyszłą dominację Bitcoina na rynku. Sam parę razy podkreślał, że wierzy w to, że kryptowaluty zastąpią pieniądze fiducjarne. Tradycyjna gotówka ma w jego wizji zniknąć.

Tym razem rozmawiając z CNBC stwierdził, że podstawa BTC – technologia blockchain – rewolucjonizuje nie tylko rynek płatności, ale również sposób działania wielu elementów gospodarki. Prawdziwa rewolucja jest ponoć dopiero przed nami.

„Byłem świadkiem boomu internetowego, teraz śledzę boom bitcoinowy, smart-contractowy i blockchainowy. Ta technologia zmienia wiele branż, angażują się w nią naprawdę dobre fundusze venture capital oraz odpowiedzialni przedsiębiorcy. Bitcoin przyniesie ze sobą całe „morze” zmian”

-uważa Draper.

Trudno dziwić się inwestorowi, że jest tak zafascynowany nową technologią. Pomijając innowacyjny charakter sieci bloków, ten weteran z Wall Street mógł zarobić na swojej inwestycji w Bitcoina nawet 90 milionów dolarów.

Cena – oczekiwania a rzeczywistość

Draper zasłynął między innymi prognozą z 2014 roku, kiedy twierdził, że BTC będzie do 3 lat kosztowało nawet 10 tysięcy dolarów. Okazał się jednak… pesymistą, bowiem – jak dziś wiemy – kryptowaluta “doleciała” do 20 tys. USD.

Z kolei pod koniec października ubiegłego roku zaprezentował nową, równie obiecującą prognozę. Stwierdził, że do 2022 roku za Bitcoina będzie trzeba już zapłacić ok. 250 tysięcy dolarów.

Podobnie byczo nastawieni są także inni inwestorzy – Mike Novogratz i Tom Lee. Obaj uważają, że czeka nas teraz nowa bańka. John McAfee uważa zaś, że w 2020 r. zobaczymy ceny rzędu 1 mln. USD.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 7,994.37
ethereum
Ethereum (ETH) $ 174.70
ripple
XRP (XRP) $ 0.283452
tether
Tether (USDT) $ 1.00
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 216.66
litecoin
Litecoin (LTC) $ 52.60
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 17.66
eos
EOS (EOS) $ 2.92
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 85.87
stellar
Stellar (XLM) $ 0.061977