TheNitroZyniak stracił 300 000 złotych na giełdzie BitBay !

Wczorajsze godziny wieczorne zostały zdominowane przez treści wynikające z 40-minutowego nagrania video autorstwa „TheNitroZyniak”. Jest to produkcja mówiąca…

Wczorajsze godziny wieczorne zostały zdominowane przez treści wynikające z 40-minutowego nagrania video autorstwa „TheNitroZyniak”. Jest to produkcja mówiąca o domniemanej kradzieży zgromadzonych środków w wysokości 300 000 PLN. Wszystko podobno rozgrywało się na giełdzie kryptowalutowej BitBay.

Historia kradzieży 300 000 złotych (PLN) na giełdzie kryptowalut BitBay

TheNitroZyniak utrzymuje, że zasilił konto na giełdzie BitBay wpłatą w wysokości 300 000 złotych (PLN). W pewnym momencie pieniądze jednak zniknęły. Nikt nie wie co mogło się z nimi stać.

Analizując szczegółowo materiał autorstwa TheNitroZyniaka dobrze jest wykazywać chociaż minimalną znajomość tematyki giełd kryptowalutowych. Dzięki temu można pokusić się o wyciągnięcie wniosków, co mogło pójść nie tak. Co do jednego można być w 100 % pewnym: jeśli dokonujesz wpłaty środków na giełdę i następnego dnia już ich tam nie ma, a Ty nie poczyniłeś w tym kierunku żadnych kroków to z dużym prawdopodobieństwem zostałeś właśnie ofiarą kradzieży.

Tylko kto jest sprawcą napadu? Giełda? Niekoniecznie. Fakty mówią jednoznacznie o tym, że istnieją liczne przypadki utraty zgromadzonych środków czy też utraty do ich dostępu na skutek nie zastosowania się do środków zabezpieczających konto użytkownika. Nie zmienia to jednak faktu, że nic nie tłumaczy zniknięcia 300 000 złotych (PLN).

Giełda Bitbay i oficjalne oświadczenie

A jak to było w tym konkretnym przypadku?

Jak wynika z treści opublikowanego nagrania BitBay poinformowało THeNitroZyniaka, że nie może on dokonać zarówno wpłaty, jak i wypłaty środków, dopóki proces weryfikacji jego konta nie ulegnie zakończeniu. Można wnioskować, że TheNitroZyniak nie zastosował jednego z środków zabezpieczających przed nieuprawnionym dostępem do konta w postaci uwierzytelniania 2FA (Google Authenticator).

Warto raz jeszcze podkreślić, że konto na giełdzie BitBay było jeszcze do końca zweryfikowane. Autor nagrania informuje także, że w dniu dokonania wypłaty nie miał informacji o jego wcześniejszych logowaniach na giełdzie. Nie zapominajmy także o tym, że do dokonania wypłaty niezbędny jest kod przesyłany przez e-mail.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *