fbpx

The Floating Island – niezależne państwa pływające po oceanie

Projekt “The Floating Island” planuje stworzyć strefę off-shore, który wykorzystuje własną walutę i działa poza przepisami rządowymi. Jest to program pilotażowy we współpracy z rządem Polinezji Francuskiej.

Długofalową wizją projektu są setki nowych krajów wyspiarskich unoszących się nad oceanem. Masz problemy z biznesem lub zmagasz się administracją twojego kraju? Ruch filantropów, naukowców i inwestorów pracuje nad alternatywą dla standardowego modelu życia rodem z filmów sci-fi. Nathalie Mezza-Garcia jest politologiem i jak sama się określiła -“seavangelesse” – co oznacza ewangelistę opowiadającego się za życiem poza siecią – i nad oceanem.

Mezza-Garcia rozmawiała z Matthew Taylorem z CNBC o tym jakie problemy z rządami dostrzega i dlaczego wierzy, że startupy technologiczne powinny zmierzać na Tahiti. Jest ona badaczką bardzo wyczekiwanego projektu Floating Island Project w Blue Frontiers and Seasteading Institute. Projekt jest programem pilotażowym we współpracy z rządem Polinezji Francuskiej, który obejmie 300 domów zbudowanych na wyspie, która działa pod własnym rządem, przy użyciu kryptowaluty zwanej Varyon. “Kiedy zobaczymy, jak działa pierwsza wyspa, będziemy mieli informację o tym jak zaplanować kolejne” – powiedziała.

Projekt jest finansowany z darowizn filantropów za pośrednictwem Instytutu Seasteadingu i Blue Frontiers, który sprzedaje tokeny kryptowalut Varyon. Oczekuje się, że wyspa pilotażowa zostanie ukończona do 2022 r. Ma kosztować do 50 milionów dolarów. “Istotne jest, aby projekt był testowany na Wyspach Polinezji, czyli w regionie, w którym ziemia spoczywa na rafie koralowej i zniknie wraz ze wzrostem poziomu mórz” – powiedział Mezza-Garcia.

Oprócz tego, że są one domem dla przesiedleńców, niezależne wyspy mają funkcjonować jako centra biznesowe, które są poza wpływem regulacji rządowych. Oznacza to stabilność, poza zmiennymi wpływami geopolitycznymi, problemami handlowymi i wahaniami kursów walut – to idealny inkubator” – powiedziała. Jest to także atrakcyjna alternatywa dla rozczarowanych przez rząd. Koncepcja jest typowo libertariańska. Rządy w ramach programu Floating Island mogłyby istnieć tylko jako dostawcy usług, a “pływające społeczności” będą rządzić samodzielnie.

“Jeśli nie chcesz mieszkać pod konkretnym rządem – tworzonym przez wyspiarzy, ludzie będą mogli po prostu wziąć swój dom i odpłynąć na inną wyspę.” – powiedziała Mezza-Garcia.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 5,233.72
ethereum
Ethereum (ETH) $ 166.67
ripple
XRP (XRP) $ 0.331568
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 308.91
eos
EOS (EOS) $ 5.43
litecoin
Litecoin (LTC) $ 79.30
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 19.57
tether
Tether (USDT) $ 1.01
stellar
Stellar (XLM) $ 0.115856
cardano
Cardano (ADA) $ 0.083126