Tether otrzymał żądanie okupu o wysokości 500 BTC

The Trust Project jest międzynarodowym konsorcjum informacyjnych organizacji, które budują wszelkie standardy przejrzystości. Wczoraj w nocy firma, która…

The Trust Project jest międzynarodowym konsorcjum informacyjnych organizacji, które budują wszelkie standardy przejrzystości. Wczoraj w nocy firma, która stoi za stablecoinem USDT – Tether ujawniła, że niestety otrzymała żądanie okupu w dokładnej wysokości 500 BTC. Nadawca żądania zagroził firmie wyciekiem wszystkich dokumentów, które mogłyby zaszkodzić ekosystemowi bitcoina.

Tether stał się ofiarą ransomware

W dniu wczorajszym firma Tether opublikowała sporą serię tweetów. W tychże tweetach ujawniła, że ktoś jej zagroził wyciekiem ważnych dokumentów. Spółka jednak wyjaśniła, ze w sieci krążą dokumenty sfałszowane dotyczące bezpośrednio pracowników Tethera oraz do tego przedstawicieli Deltec Bank & Trust. Jednocześnie Tether zapewnia jednak, że one nie są w żadnym wypadku prawdziwe.

Bardzo ważne jest także to, że napastnicy w zamian za sam “spokój” zażądali dokładnie 500 BTC, które warte są obecnie 23,6 miliona USD. Zapewnili także, że jeśli okup nie zostanie uiszczony, to nadawca żądania spowoduje wyciek dokumentów do publicznej wiadomości. Zaznaczyli, że spowoduje to zaszkodzenie samemu ekosystemowi bitcoina. Tether w żadnym wypadku nie ma zamiaru płacić kompletnie żadnego okupu.

A co teraz?

W momencie, gdy był pisany niniejszy artykuł, nie ma jeszcze żadnych jakiś konkretniejszych informacji, które wskazywać by mogły co się dalej wydarzy. Nie wiadomo także, czy jest to wymuszenie zwykłe, takie jak chociażby te, które zostały skierowane do innych kryptowalutych firm, czy też napastnicy mają na celu zaszkodzenie całej kryptowalutowej społeczności.

Na pewno będziemy tę sytuację na bieżąco obserwować. Czas pokaże jak to będzie wyglądało. Czy napastnicy dadzą spokój? Koniecznie musimy być na bieżąco w tym temacie.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts