Tesla za swoje pojazdy zaakceptuje Dogecoina (DOGE)?

Elon Musk jest nazywany w mediach społecznościowych określeniem “Dogefather” z uwagi na swoje powiązania właśnie z kryptowalutą Dogecoin.…

Elon Musk jest nazywany w mediach społecznościowych określeniem “Dogefather” z uwagi na swoje powiązania właśnie z kryptowalutą Dogecoin. Jednocześnie zasugerował, że może zacząć akceptować kryprowalutę DOGE jako płatność za swoje samochody.

Firma Elona Muska akceptuje obecnie BTC jako płatność za pojazdy elektryczne, a do tego posiada go jako część rezerw.

Elon Musk sugeruje, że Tesla zdecyduje się na akceptację Dogecoina

Elon Musk, który jest dyrektorem generalnym Tesli oraz Spacex, dzisiaj zasugerował, że jest możliwość zaakceptowania przez firmę DOGE (Dogecoina). Musk dzisiaj zapytał w ankiecie na Twitterze swoich obserwatorów, czy by chcieli, aby tak się właśnie stało. Oczywiście nie było zaskoczeniem, że w większości odpowiedzi były jak najbardziej pozytywne. W momencie, gdy był pisany ten artykuł nieco ponad 75 procent ankietowanych chciałoby, aby Elon taką możliwość wprowadził.

Musk to jeden z największych zwolenników kryptowalut na korporacyjnej arenie. Tesla już akceptuje BTC jako płatność za swoje samochody w sposób bezpośredni na stronie. Jednak Dogecoin to waluta w porównaniu do Bitcoina niestabilna. Jeśli zostanie rzeczywiście przyjęty przez firmę, to nie wiadomo, czy za fiaty zostanie sprzedany.

Firma już kupiła 1,5 miliarda dolarów właśnie w bitcoin w lutym zeszłego roku. Późnej po wprowadzeniu właśnie płatności BTC oświadczyła, że ma zamiar HODLować Bitcoiny pozyskane ze sprzedaży pojazdów. Koniec końców Tesla już sprzedała dziesięć procent swoich udziałów, aby móc udowodnić, że Bitcoin jak najbardziej ma płynność wystarczającą oraz może zostać alternatywą dla gotówki.

Czy Elon Musk mówił poważnie?

Pytanie brzmi, czy ankieta Muska stworzona została na poważnie, czy jest to jedynie zwykły żart. Musk jest znany jako bardzo dużo troll. Wcześniej na twitterze składała wiele oświadczeń, które to miały bezpośredni wpływ na wyniki finansowe jego firmy. Musk w zeszłym roku ogłosił, że cena akcji Tesli jest za wysoka”. Tym samym udało mu się wywołać wyprzedaż. Zauważalny był spadek cen akcji o 12 procent.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts