Tesla jest w posiadaniu 2.5 mld dolarów w kryptowalucie Bitcoin (BTC)

Szacuje się, że przedsiębiorstwo należące do Elona Muska jest w posiadaniu 2.5 mld dolarów w kryptowalucie Bitcoin (BTC).…

Szacuje się, że przedsiębiorstwo należące do Elona Muska jest w posiadaniu 2.5 mld dolarów w kryptowalucie Bitcoin (BTC).

Wydane w środę oświadczenie przez firmę Tesla pokazuje, że posiadana przez nią wartość bitcoina sięga aż 2.48 mld dolarów. Producent samochodów elektrycznych ma zatem powody do optymizmu.

Według tego raportu można wywnioskować, że przedsiębiorstwo Elona Muska jest w stanie zarobić nawet 1 mld dolarów z inwestycji, która trwa jedynie dwa miesiące. Obecnie kurs Bitcoina mocno wzrasta. W środę jego wartość oscylowała w okolicy 55 440 USD.

  • W lutym Tesla, czyli producent samochodów o największej kapitalizacji na całym świecie, zakupił bitcoiny za kwotę 1.5 mld dolarów
  • Pozycja Tesli zmniejszyła się o 10% przez ostatni kwartał
  • Ze sprzedaży bitcoinów przedsiębiorstwo osiągnęło w 2021 roku zysk netto wynoszący aż 101 mld USD

Bitcoin zdecydowanie pomógł osiągnąć rekordowy zysk netto w pierwszym kwartale 2021 roku

Przedsiębiorstwo zajmujące się produkowaniem samochodów elektrycznych, które posiada największą kapitalizację na całym świecie, zakupił bitcoina za 1,5 mld dolarów i planuje potraktować je jako formę zapłaty za swoje pojazdy. W ciągu minionego kwartału szacuje się, ze pozycja Tesli spadła o 10%.

W poniedziałek przedsiębiorstwo poinformowało, że osiągnęło zysk netto 101 mln dolarów – i to wszystko za sprzedaż bitcoinów w 2021 roku. Dzięki temu firma Tesla osiągnęła rekordowy zysk w pierwszym kwartale 2021 roku. Przedsiębiorstwo nie traktuje bitcoinów jako aktywa rynkowe. Kwalifikuje je dopiero dopiero po ich sprzedaży – wtedy są traktowane jako zysk.

Mocny wzrost kursu Bitcoina (BTC)

W ostatnich dniach marca wartość Bitcoina była notowana w granicach 59 000 USD. Wirtualna wycena zmieniała się jednak w kolejnych tygodniach. Kurs BTC osiągał nawet powyżej 60 000 USD, ale spadł nagle poniżej 50 000 USD. Obecnie następuje znaczący wzrost tej cyfrowej waluty, która przyjmuje wartość 55 000 USD.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts