fbpx

Telewizor i koparka kryptowalut w jednym?

Producent kopalni, Canaan Creative podobno wymyślił twórczy sposób, w jaki zwykli ludzie mogą kopać bitcoiny za pomocą swoich telewizorów.

Jak podaje South China Morning, dzięki mocy wynoszącej 2,8 tryliona haszy na sekundę, firma obstawia wzrost popytu detalicznego na koparki kryptowalutowe. Jednak nowy telewizor, znany pod nazwą AvalonMiner Inside, wciąż jest daleki od ich najmocniejszej maszyny wydobywczej w zakresie mocy obliczeniowej – AvalonMiner 841 z 13 trylionami haszy na sekundę, który aktualnie sprzedaje się za 618 USD.

Rzeczy codziennego użytku

Nie określono, kiedy 43-calowy telewizor będzie dostępny na rynku i ile dokładnie będzie kosztować kosztować.

Według cryptocompare.com, maszyna o mocy wydobywania wynoszącej 2,8 tryliona haszy na sekundę mogłaby wydobywać BTC 0,04319 (331 USD według aktualnych cen) rocznie. Nie określono jednak jeszcze ilości zużycia energii.

Telewizor Canaana można podobno kontrolować za pomocą poleceń głosowych i jest on w stanie obliczać zyskowność wydobycia kryptowalut w czasie rzeczywistym. W gazetach podają, że nowy produkt będzie pierwszym z planowanych urządzeń domowych dostępnych w asortymencie, który ma działać przy wykorzystaniu technologii blockchain.

Choć z pewnością jest to innowacyjny pomysł, wczesne reakcje społeczności kryptowalut ujawniają pewien sceptycyzm. Pekiński analityk Bitcoina, Xiao Lei, który został zacytowany w komunikacie o nowym produkcie, mówi, że

“Hype może się na to dopiero pojawić. Byłoby to bardzo znaczące gdyby, topowi producenci telewizorów mogliby wdrożyć funkcję wydobywczą do telewizorów z których aktualnie korzystamy.”

Cannan Creative

Canaan Creative jest drugim na świecie pod względem wielkości, producentem  urządzeń kopiących kryptowaluty, zaraz po Bitmain Technologies. Obie firmy mają swoją siedzibę w Pekinie, w Chinach.

Wiadomość ta pojawia się po tym, jak Canaan na początku bieżącego roku złożył wniosek o wystawienie spółki na giełdzie w Hongkongu, gdzie producent sprzętu zamierza pozyskać do 1 miliarda USD poprzez ofertę publiczną (IPO).

Cannan odnotował w ubiegłym roku obroty w wysokości 205 milionów USD, co stanowi wzrost o 27 razy więcej niż rok wcześniej. W ubiegłym roku firma sprzedała prawie 300 000 maszyn wydobywczych, a Stany Zjednoczone i Szwecja znalazły się wśród najlepszych kupujących.

Według danych z aplikacji IPO firmy, maszyny górnicze Canaan stanowiły około 20% globalnej mocy obliczeniowej bitcoina na całym świecie w 2017 roku.

To już nie pierwszy taki przypadek innowacyjnego zastosowania wydobycia kryptowalut w życiu codziennym dzięki rzeczom, które towarzyszą nam na każdym kroku. O Rowerze kopiącym kryptowaluty już raz pisaliśmy. Jakie urządzenie będzie następne?

Obserwuj nas na Telegramie i zapisz się do naszego newslettera poniżej, aby być na bieżąco.
Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 7,892.27
ethereum
Ethereum (ETH) $ 248.23
ripple
XRP (XRP) $ 0.381517
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 409.10
litecoin
Litecoin (LTC) $ 93.59
eos
EOS (EOS) $ 6.24
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 33.12
tether
Tether (USDT) $ 1.00
stellar
Stellar (XLM) $ 0.125157
cardano
Cardano (ADA) $ 0.080896