fbpx

Co łączy blockchain i grafen? TecraCoin Meetup już 17.01 w Warszawie

Już w najbliższy czwartek, 17 stycznia o godzinie 19:00 w Warszawie, dowiesz się, w jaki sposób blockchain łączy się z grafenem. Podczas spotkania poznasz korzyści, jakie niesie za sobą zastosowanie tego materiału przyszłości. Omówiony zostanie model biznesowy, w którym znaczącą rolę odgrywa blockchain. Przewidziany jest również czas na networking oraz otwartą dyskusję z prelegentami.

Grafen – materiał przyszłości, z którego możemy korzystać już dziś

Grafen to rewolucyjny materiał, który wzbogaca przedmioty, z których korzystamy na co dzień, o nowe niezwykłe właściwości. Ma zastosowanie w wielu branżach i pozwala przełamywać dotychczasowe bariery technologiczne. Ma bardzo szerokie zastosowanie m.in. w medycynie. Jego struktura może wzbogacać kremy, bandaże, a nawet protezy – dzięki silnemu działaniu antybakteryjnemu i strukturze, która ma większe szanse na pozytywne przyjęcie przez ciało pacjenta.

Grafen może być również wykorzystywany w branży energetycznej. Z jego pomocą jesteśmy w stanie uzyskać światło o wiele wydajniejsze (o właściwościach bliższych światłu słonecznemu), niż z lamp fluorescencyjnych czy LED. Kolejnym zastosowaniem grafenu może być produkcja bardziej wytrzymałej odzieży lub np. ochraniaczy czy kasków.

Znacznie większe spektrum możliwości grafenu będzie można poznać podczas TecraCoin Meetup. Na ten temat opowiedzą ludzie, którzy poświęcili wiele lat swojego życia na zgłębianie tej technologii. Organizatorzy spotkania posiadają w tym momencie patenty na wykorzystanie grafenu w różnych dziedzinach.

Inwestycje w innowacyjne technologie

Na świecie co rusz powstają nowe, niezwykłe technologie. To co kiedyś można było oglądać wyłącznie w filmach science-fiction, dziś staje się prawdziwą nauką. Na naszych oczach tworzy się technologiczna rewolucja, w obszarach, z którymi pośrednio lub bezpośrednio stykamy się każdego dnia.

TecraCoin umożliwia społeczności inwestorów wspierać rozwój innowacyjnych technologii, m.in. związanych z grafenem. Technologie bagatelizowane przez rząd, mają dzięki temu szansę na rozwój i wzniesienie wielu branż na zupełnie nowy poziom. Blockchain pomaga w komercjalizacji patentów, które są już gotowe do wdrożenia. Dzięki temu projektowi, Polska ma szansę być liderem na nowym, niezwykle perspektywicznym rynku.

Widzimy tu analogię do samego blockchaina – niegdyś pomijany, dziś wdrażany przez największe, globalne korporacje. Podobnie jak łańcuch bloków, grafen ma wszystko, aby zaistnieć na globalną skalę i wpłynąć na całą otaczającą nas rzeczywistość.

Podczas spotkania, uczestnicy poznają model biznesow, dzięki któremu inwestycje w innowacyjne technologie, przebiegają znacznie sprawniej. Jest to możliwe dzięki większej transparentność i możliwości efektywnej dystrybucji środków, jaką stwarza technologia blockchain.

Agenda Spotkania:

19:00 Otwarcie spotkania – powitanie gości

19:05 Poznajmy się – TecraCoin na 15 slajdach w 5 min

19:10 Premiera filmu promocyjnego TecraCoin

19:15 Finansowanie wysokich technologii poprzez blockchain. Model biznesowy Tecra – Robert Anacki, Krzysztof Podolski

19:35 Dlaczego własny blockchain, kryptowaluta, PoW? – Przemysław Karda, Łukasz Gromek

19:50 Graphene First. Dlaczego grafen, jego zastosowania, prezentacja prototypu produktu – Prof. Wiesław Stręk, Robert Tomala

20:15 Wolna dyskusja / pytania.

20:30 Zakończenie spotkania. Dyskusje kuluarowe przy napojach i przekąskach.

Spotkanie odbędzie się w Warszawie, dnia 17.01.2019r. o godz. 19:00 na ulicy Al. Jana Pawła II 12, w biurowcu Kaskada. Spotkanie jest otwarte, obowiązuje kolejność rejestracji.

Strona wydarzenia i rejestracja. 

Wydarzenie na Facebook’u.

Oficjalna strona projektu.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 10,084.49
ethereum
Ethereum (ETH) $ 178.60
ripple
XRP (XRP) $ 0.256738
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 303.15
litecoin
Litecoin (LTC) $ 70.96
tether
Tether (USDT) $ 1.00
eos
EOS (EOS) $ 3.78
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 21.86
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 125.97
monero
Monero (XMR) $ 71.98