fbpx

Technology Review: “W 2019 blockchain zacznie stawać się nudny”

Niezależny portal informacyjny Technology Review, którego właścicielem jest Instytut Technologii w Massachusetts (MIT), opublikował artykuł traktującym o tym, że 2019 będzie rokiem, w którym “technologia blockchain zacznie stawać się nudna”.

Artykuł przedstawia krótkie podsumowanie roku 2017 oraz 2018. Według treści zawartych w artykule, w roku 2017 technologia blockchain była uważana za “rewolucję, która powinna odmienić globalny system finansowy”. Jednakże, według wpisu, w roku 2018 blockchain stał się totalną klapą. Wniosek ten został wyciągnięty na podstawie znaczących spadków związanych z całorocznym rynkiem niedźwiedzim wśród cyfrowych aktywów.

Jak możemy dalej przeczytać w artykule, wiele “innowacyjnych projektów jest wciąż żywych, a nawet bliskich obrodzenia owoców”. Oprócz tego wiele korporacji planuje wypuścić duże projekty oparte o blockchain. Z tego powodu 2019 powinien być rokiem, w którym “technologia blockchain w końcu stanie się normalna”.

Za przykłady ruchów wielkich korporacji w sektorze blockchain raport podaje działania takich graczy jak Nowojorska Giełda Papierów Wartościowych (której operatorem jest Intercontinental Exchange) oraz Fidelity.

Normalizacja innowacyjnej technologii blockchain

Pomimo opadającego szumu (hype) wokół technologii blockchain, raport zauważa, że otoczka regulacyjna nabiera kształtu i barw. Jest to dobra oznaka dla sektora – oznaczająca, że ten zaczyna na dobre wdzierać się do mainstreamu.

Dodatkowo, podsumowanie Technology Review podkreśla pozytywne zmiany w technologii smart contracts. Programowalne kontrakty zaczną być wykorzystywane w wielu kwestiach prawnych, co sprawi, że hasło “kod jest prawem” nabierze wagi.

Finalnie, artykuł wymienia zmianę początkowego przeznaczenia kryptowalut i technologii blockchain jako ostatni element ich normalizacji. Jak wiadomo, jednym z pierwotnych założeń zdecentralizowanej ideologi, było uniezależnienie się od rządów i scentralizowanych organizacji. Jednakże, według artykułu trend ten zmienia się o 180 stopni – mowa tu o wdrażaniu takich pomysłów jak kryptowaluty narodowe, np. Wenezuelskie Petro. Nie zapominajmy również jak Christine Lagarde, z Międzynarodowego Funduszu Walutowego doradzała bankom centralnym aby te eksplorowały możliwości związane z Kryptowalutami Wspieranymi przez Banki Centralne (CBDC).

Jak widać, pomimo kontrowersyjnego tytułu, artykuł miał charakter pozytywny i traktował nie tyle o znudzeniu się tematyką blockchain to znużeniem nadmiernych entuzjastów tej technologii. Według raportu, cała sfera związana z blockchainem i kryptowalutami dojrzewa i stabilizuje się.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 7,568.86
ethereum
Ethereum (ETH) $ 149.58
xrp
XRP (XRP) $ 0.226396
tether
Tether (USDT) $ 1.01
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 214.68
litecoin
Litecoin (LTC) $ 45.98
eos
EOS (EOS) $ 2.76
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 15.70
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 97.00
stellar
Stellar (XLM) $ 0.055868