fbpx

Te-food, blockchain zabezpieczający żywność na całym świecie – analiza techniczna i fundamentalna projektu

Znajdująca się w Wietnamie Te-food tworzy skalowalne rozwiązanie do śledzenia, zabezpieczania oraz zapewniania jakości żywności na całym świecie. Docelowo Te-food ma być wykorzystywane do zmniejszania potencjału przenoszenia chorób drogą pokarmową, oszustw, kradzieży i korupcji.

Te-food składa się z 2 filarów

1) Te-food będzie szkolić przedsiębiorstwa, gospodarstwa, dostawców, rzeźników i przewoźników w całej sieci, aby używali kodów aplikacji i kodów QR do skanowania oraz rejestrowania zwierząt gospodarskich oraz innych świeżych produktów spożywczych w transporcie, poczynając od gospodarstwa poprzez przetwórców aż do miejsca zbytu oraz w każdym miejscu w który znajdzie się żywność pomiędzy tymi miejscami. Celem tego skanowania będzie tworzenie bazy danych w których cała droga która przebył towar oraz czas jaki to zajęło byłby dostępny dla wszystkich zainteresowanych stron.

2) Drugim aspektem będzie udostępnianie prowadzonych przez producentów oraz branżę transportu żywności przejrzystych informacji jaką drogę odbyła żywność.

Jak zaawansowany jest projekt Te-food?

Te-food posiada już działające rozwiązania, takie jak aplikację B2B ( biznes do biznesu) oraz B2C ( biznes do konsumenta), które obecnie służą do śledzenia i wyświetlania każdego etapu produkcji oraz inwentarza żywego z gospodarstw na rynek. Obecnie, aplikacje pozwalają na śledzenie 12 000 świń, 200 000 kurcząt oraz 2,5 mln jaj dziennie. Co więcej, mobilna aplikacja dla konsumentów została pobrana pomiędzy 10 000, a 50 000 razy.

Token Tee-food (TFD)

Będzie on używany jako środek wymiany między firmami. Będą również wydawane klientom w formie nagrody za korzystanie z aplikacji do skanowania żywności i sprawdzania jej jakości. Tokeny te będzie można następnie wykorzystać na platformie, aby uzyskać wgląd w lepszą jakość jak również usługi analizy jakości żywności. Zapewnia to większą zachętę dla konsumentów, co przekłada się na wzrost bodźców zachęcających firmy do korzystania z Te-food. Tokeny powinny rosnąć w wartość w oparciu o ilość partnerów roboczych, których zabezpieczyć będzie mogło Te-food. Również od liczby klientów/rynków w zależności od aplikacji którym zapewniana zostanie wysoka jakość towaru. Im bardziej wykorzystywane przez firmy będą aplikacje proponowane przez Te-food, tym więcej tokenów będą musiały wykupić co będzie zwiększało popyt, a za tym cenę.

Zespół Te-food

Zespół składa się z 17 członków. Oto lista 4 najważniejszych:

Dr. Trung Dao Ha, Co-CEO: Ponad 14 lat doświadczenia w różnych dziedzinach przywództwa, marketingu i sprzedaży. Pracował jako honorowy konsul w austriackim konsulacie w Wietnamie, a jego ostatnim doświadczeniem było współzałożycielstwo Thien Minh Group.

Erik Árokszállási, Co-CEO: Posiada 20 letnie doświadczenie jako CEO firmy Erba 96 Ltd., która jest mała firmą złożona z 30 ekspertów od programowania.

Marton Ven, CMO: Ponad 20 lat doświadczenia jako kierownik projektu IT w Erba 96 Ltd.

Istvan Szukacs, DevOps Blockchain Team: Ponad 10 letnie doświadczenie jako inżynier w miejscach takich jak Amazon.com, Riot Games, a ostatnio jako CTO w StreamBright

Zalety projektu Te-food

  • Te-food współpracuje z największymi sieciami handlowymi oraz hodowlanymi takimi jak C.P. Group, JAPFA, Lotte Mart, AEON, a także rządem miasta Ho Chi Minh, największego miasta w Wietnamie. Każdy z nich jest nabywcą dużej ilości, więc oczekuje się że tokeny TFD będą miały bardzo duże zastosowanie.
  • Projekt jest bardziej zaawansowany niż inne projekty blockchain związane z łańcuchem dostaw, zarówno w zakresie rozwoju biznesu( obsługującego baze 30 milionów klientów) jak i technologii ( rozwijany jest zarówno sprzęt jak i oprogramowanie). Zespół porównał swój projekt do innych działających w tej samej branży : Wabi, Waltonchain, Ambrosus oraz Modum.
  • Dzięki zastosowaniu TFD małe gospodarstwa mogą skuteczniej konkurować z dużymi graczami, ponieważ mogą również zapewnić bezpieczeństwo swoich produktów w efektywny kosztowo sposób.

Analiza Techniczna

TFD nie miało jeszcze spektakularnego zrywu na wykresach. Jest to bezpośredni konkurent Wabi, możemy więc spodziewać się, że za jakiś czas i ten projekt zostanie wyhypeowany (nagłośniony). Biorąc pod uwagę, że na obecną chwilę TFD ma niecałe 11M$ marketcapa należy traktować go jako lowmarketcapa, stąd trudno określić jak duży może być impuls.  Z pomocą wykresu możemy natomiast określić gdzie jest tanio i gdzie można szukać sposobności do wejścia

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 8,550.42
ethereum
Ethereum (ETH) $ 191.79
ripple
XRP (XRP) $ 0.273317
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 230.56
tether
Tether (USDT) $ 1.01
litecoin
Litecoin (LTC) $ 57.87
eos
EOS (EOS) $ 3.16
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 17.35
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 87.89
stellar
Stellar (XLM) $ 0.062293