fbpx

Tajska telewizja znalazła Satoshi’ego Nakamoto?

Świat poznał nowego „Satoshi’ego Nakamoto”. Tym razem pojawił się on w telewizji w Tajlandii. Jest to jednak najdziwniejsza inkarnacja twórcy Bitcoina, jaką można sobie w ogóle wyobrazić.

Tajski program telewizyjny pokazał wielką ceremonię w Wat Phra Dhammakaya, gdzie prowadzący ją mnich przypomina fizycznie Doriana Nakamoto. Dorian już wcześniej przyznał, że ​​nie jest twórcą Bitcoinów, co nie przeszkodziło tajskim mediom powiedzieć, że “twórca Bitcoina został odnaleziony”.

Żeby było zabawniej, w ceremonii brał też ponoć udział Donald Trump i książę William… Punkt kulminacyjny następuje pod koniec (ok. 1:22 min), ale nie chcemy wam psuć rozrywki z oglądania tego materiału (całość “reportażu” znajduje się poniżej). Warto chyba jednak dodać, że tajska TV raczej nie jest wysokich lotów…

Kim Pan jest, panie Nakamoto?

Saga pt. “Kim pan jest, panie Satoshi” trwa. Program w tajskiej telewizji pokazuje tylko, że twórca BTC stał się dziś żywym mitem. Nadal jednak nie wiadomo, kim jest.

Dziś na pewno nikt już nie wierzy, że jest nim dr. Craig Wright, który próbuje jednak do tego przekonać sąd. Mówi się raczej, że za BTC mógł stać David Kleiman, były wspólnik Wrighta. Nie ma na to jednak dostatecznych dowodów.

Wspomniany Dorian Nakamoto także nie jest kreatorem BTC – sam tak uważa.

W tej kwestii pada często nazwisko Hala Finney’a, który oficjalnie współpracował z Nakamoto i otrzymał od niego pierwszy w dziejach blockchaina przesył środków w kryptowalucie. Niektórzy uważają, że to on jest twórcą BTC, a sam przesłał sobie cyfrowe monety, by wszystkich zmylić. Brzmi jak szaleństwo? A może jest w tym jakiś sens?

Niedawno pewna strona www obiecywała, że ujawni tożsamość Nakamoto. Gdy odliczanie, które trwało od momentu jej odpalenia, zakończyło się, okazało się, że wszystko było tylko sztuczką marketingową, zaś Satoshi Nakamoto to nazwa wirtualnego speakera, który ma prowadzić program z newsami o kryptowalutach.

Jednak bez względu na to, kto jest twórcą Bitcoina, los jego “dziecka” jest czymś fascynującym. Gdyby Satoshi dziś ujawnił swoją twarz, z pewnością dostałby Nobla…

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 7,261.78
ethereum
Ethereum (ETH) $ 144.88
xrp
XRP (XRP) $ 0.218410
tether
Tether (USDT) $ 1.00
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 208.57
litecoin
Litecoin (LTC) $ 43.98
eos
EOS (EOS) $ 2.62
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 14.83
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 92.84
tezos
Tezos (XTZ) $ 1.72