fbpx

Szybka rejestracja i weryfikacja konta na polskiej giełdzie Bitbay

Rejestracja na giełdzie kryptowalut Bitbay jest bardzo prosta i zajmuje ok. 5 minut. Dzięki instrukcji poniżej możesz sprawnie założyć konto, nawet jeśli jesteś początkującą osobą w świecie kryptowalut.

Dlaczego warto dokonać rejestracji i weryfikacji na Bitbay?

Kryptowaluty stale zyskują na popularności, a Bitbay jest największą giełdą pochodzącą z Polski. Wszystkie cyfrowe aktywa użytkowników giełda przechowuje na szyfrowanych „cold walletach” i nie są one bezpośrednio połączone z serwerami Bitbay’a. Natomiast gwarantem środków w walutach tradycyjnych są banki i zaimplementowane przez nie metody zabezpieczeń. Giełda stale dodaje nowe kryptowaluty i rozwija się pod względem bezpieczeństwa. Coraz więcej jest także tradycyjnych walut do wyboru – ostatnio platforma dodała funta brytyjskiego.

Rejestracja Bitbay – pierwsze kroki

Wszystko zaczyna się od kliknięcia w link rejestracyjny lub przycisk “rejestracja” na stronie https://bitbay.net/pl. Następnym krokiem jest wypełnienie formularza. Potrzebujesz wpisać swój adres e-mail, zaznaczyć 3 górne zgody i kliknąć, że nie jestem robotem. Ostatnim zadaniem tej części rejestracji konta na Bitbay jest zweryfikowanie reCaptcha i naciśnięcie przycisku “zarejestruj się”.


W kolejnym kroku otwórz wiadomość od Bitbay, którą otrzymałeś na podany adres email. Potem w celu aktywacji konta naciśnij przycisk aktywuj konto.

Następnie zostaniesz przeniesiony z powrotem na stronę gdzie rejestracja na Bitbay zostanie dokończona po naciśnięciu przycisku “aktywuj konto”. Najpierw wymyśl i wpisz login, potem hasło, a na końcu kod zabezpieczający. Wszystkie te dane zapisz i schowaj w bezpieczne miejsce by nikt nie miał do nich dostępu. Po wszystkim kliknij “dalej”.


Na kolejnej stronie wybierz obywatelstwo oraz dokonaj wyboru domyślnej waluty, np. PLN. Aby ostatecznie potwierdzić rejestrację konta na giełdzie Bitbay kliknij “stwórz konto”.


Pierwsze logowanie i weryfikacja konta na giełdzie Bitbay

Po utworzeniu konta, automatycznie przeniesiesz się do panelu logowania. Zalogować się możesz także poprzez stronę https://bitbay.net/pl.

Po zalogowaniu się do nowo utworzonego konta Bitbay zauważysz komunikat na pomarańczowym pasku “twoje konto jest niezweryfikowane!”. Kliknij zatem w przycisk obok – “Zweryfikuj swoje konto” w celu rejestracji wymaganych dokumentów.

Weryfikacja konta na Bitbay pozwoli na pełną funkcjonalność serwisu. Zweryfikowane konto daje możliwość między innymi wypłacania środków z platformy – zarówno FIAT jak i kryptowalut oraz wpłacania walut FIAT na platformę.

Zgodnie z europejską dyrektywą AML oraz polska ustawą o przeciwdziałaniu praniu brudnych pieniędzy i finansowaniu terroryzmu Dz. U. 2000 nr 116 poz. 1216 każdy podmiot przyjmujący depozyty w walutach FIAT ma obowiązek weryfikacji i rejestracji danych swoich użytkowników.

Nie ma możliwości korzystania z pełnej funkcjonalności giełdy bez weryfikacji konta oraz rejestracji danych osobowych użytkownika. Jest to całkowicie powszechna procedura w branży finansowej i nie dotyczy to tylko kryptowalut. Rejestracja i weryfikacja danych użytkowników wymagana jest również we wszystkich legalnie działających bankach czy kantorach.

Zaczynamy proces weryfikacji konta Bitbay

Po kliknięciu przycisku “zweryfikuj swoje konto!” potrzebujesz określić rodzaj konta. W tym poradniku skupiamy się na koncie osobistym, natomiast jest możliwość założenia konta bitbay także na firmę.

Kliknij “konto osobiste” po czym zaczniesz proces weryfikacji.

Jakie dokumenty wymagane są do weryfikacji konta Bitbay

W pierwszym etapie zostaniesz poproszony o numer telefonu.

Następnie otrzymasz kod SMS, który wpiszesz w celu potwierdzenia telefonu.

Na koniec pozostaje potwierdzenie swojej tożsamości. Coś co nie raz robiliśmy np. kontaktując się z bankiem, by ten mógł nam udzielić informacji w kwestii naszych finansów.

Aby dokończy ten etap będziesz potrzebował następujących dokumentów:
– dowód osobisty lub paszport
– zdjęcie twarzy (selfie) z dokumentem potwierdzającym tożsamość i kartką z napisaną bieżącą datą
– jeden dokument potwierdzający adres zamieszkania/zameldowania (nie starszy niż pół roku). Może być to:
a) rachunek za opłaty komunalne
b) umowa z bankiem lub z ubezpieczycielem z widoczną pieczątką oraz podpisem
c) dokument z urzędu
d) potwierdzenie przelewu z konta, którego jesteś nadawcą
e) wyciąg z konta bankowego

Wymagane oświadczenia są ostatnim etapem weryfikacji konta na Bitbay.
Gdy konto zostanie zweryfikowane dostaniesz wiadomość na skrzynkę email.

Z następnego poradnika dowiesz się jak w prosty sposób kupować i sprzedawać kryptowaluty na giełdzie Bitbay: LINK.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 8,550.42
ethereum
Ethereum (ETH) $ 191.79
ripple
XRP (XRP) $ 0.273317
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 230.56
tether
Tether (USDT) $ 1.01
litecoin
Litecoin (LTC) $ 57.87
eos
EOS (EOS) $ 3.16
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 17.35
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 87.89
stellar
Stellar (XLM) $ 0.062293