fbpx

Szwajcarski bank oferuje konta firmowe dla firm związanych z kryptowalutami

Szwajcarski bank Hypothekarbank Lenzburg ogłosił w tym tygodniu, że będzie akceptował firmy zajmujące się kryptowalutami jako posiadaczy rachunków. To duży krok, ponieważ wiele instytucji finansowych kategorycznie odmawia takiego działania.

CEO Szwajcarskiego banku hipotecznego Hypothekarbank Lenzburg wyjaśniła: „Jako bank, który rozwija się technologicznie i dąży do wspierania dziedziny fintech, kwestia współpracy z młodym sektorem firm kryptowalutowych oraz blockchain w Szwajcarii jest dla nas sprawą wiarygodności.” Bank ma 150 lat. Od tamtego czasu stał się bankiem hipotycznym, detalicznym oraz dostarcza prywatne usługi bankowe. Działa lokalnie, jednocześnie jest publicznie notowany na giełdzie.

Szwajcarzy byli jednymi z pierwszych, którzy dostrzegli potencjał kryptowalut. Ich kraj stał się mekką dla osób zainteresowanych technologią oraz zakładających start-upy. Obszar Zug, rywalizujący z Doliną Krzemową w USA został nazwany Doliną Kryptowalut ze względu na szeroki entuzjazm dla tego zjawiska. Hypothekarbank Lenzburg jest pierwszym bankiem w kraju, który przyjmuje firmy kryptowalutowe.

Zanim Hypothekarbank wyszedł z inicjatywą akceptowania kont przedsiębiorców związanych z kryptowalutami, społeczność finansowa balansowała na krawędzi wsparcia dla kryptowalutowych biznesów. Dla przykładu, Falcon Private Bank pojawił się w czołówkach gazet w ubiegłym roku, jako pierwszy bank oferujący swoim klientom “zarządzanie cyfrowymi aktywami”. Bank Frickof Lichtenstein oferuje swoim klientom przechowywanie Cold Storage oraz dostęp do monet takich jak: Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum oraz Ripple.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 5,233.72
ethereum
Ethereum (ETH) $ 166.67
ripple
XRP (XRP) $ 0.331568
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 308.91
eos
EOS (EOS) $ 5.43
litecoin
Litecoin (LTC) $ 79.30
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 19.57
tether
Tether (USDT) $ 1.01
stellar
Stellar (XLM) $ 0.115856
cardano
Cardano (ADA) $ 0.083126