fbpx

Szwajcaria najbliższa temu by stać się crypto narodem?

Główna giełda szwajcarska ogłosiła, że ​​jest w trakcie tworzenia platformy do handlu, rozliczania i przechowywania kryptowalut. To ogłoszenie nawiązuje do ostatnich raportów sporządzonych przez urzędników państwowych, którzy pracowali nad udostępnianiem usług bankowych firmom zajmującymi się kryptowalutami.

SIX, operator głównej szwajcarskiej giełdy, SIX Swiss Exchange, ogłosił w piątek, że:

“buduje w pełni zintegrowaną platforme handlową, rozliczeniową i powierniczą dla zasobów cyfrowych”

Giełda SIX jest w pełni regulowana przez szwajcarskie władze: Szwajcarski Urząd Nadzoru Rynku Finansowego (Finma) oraz Szwajcarski Bank Narodowy, który sprawuje funkcj operatora infrastruktury rynku finansowego. Firma planuje nową platformę o nazwie Swiss Digital Exchange (SDX) wykorzystując swoją przewagę i  “ciesząc się tym samym standardem nadzoru i regulacji”.
Cytując SDX: “wypełnimy lukę między tradycyjnymi usługami finansowymi a społecznością walut cyfrowych”

“SIX Digital Exchange będzie pierwszą na świecie infrastrukturą rynkową oferującą w pełni zintegrowane usługi handlu, rozliczania i przechowywania aktywów/walut cyfrowych. Usługa zapewni bezpieczne środowisko do handlu aktywami cyfrowymi oraz umożliwi tokenizację istniejących papierów wartościowych i aktywów niemających charakteru bankowego, aby sprawić by wcześniej nienadające aktywa do handlu były zbywalne.”

SIX CEO Jos Dijsselhof: “To wszystko jest początkiem nowej ery dla infrastruktury rynków kapitałowych. Wiemy, że wiele z tego, co dzieje się w przestrzeni cyfrowej, pozostanie z nami na bardzo długi okres czasu i określi przyszłość naszej branży.”

Czy platforma handluje bezpośrednio bitcoinem?

Podczas oficjalnego ogłoszenia przez SIX nie wspomniano o tym czy platforma będzie wspierać bezpośredni handel kryptowalutami.
Kilka dodatkowych informacji wskazało, że będzie handlować bitcoinem i innymi topowymi kryptowalutami:
Business Insider napisał: “Nowa platforma SIX, która ma zostać uruchomiona w pierwszej połowie przyszłego roku, będzie oferować kompleksowe usługi handlu, rozliczeń i przechowywania aktywów cyfrowych, takich jak Bitcoin i ICO [Initial Coin Offering].”
The Financial Times napisał: “Platforma budowana przez Six została zaprojektowana do wykorzystania kryptowalut takich jak bitcoin i będzie oparta głównie na technologii rozproszonej księgi Blockchain.”
Jednak SIX wyjaśnił w tweecie:
“Najpierw umożliwimy tokenizację aktywów bankowych, takich jak akcje lub obligacje oraz na późniejszym etapie, aktywa niemające charakteru bankowego. To, czy udostępnimy także kryptowaluty, takie jak bitcoin lub istniejące tokeny ICO, jest nadal bardzo prawdopodobne.”

Szwajcaria chce zostać Crypto Narodem?

Niedawno news.Bitcoin.com poinformował o urzędnikach państwowych i bankierach, którzy pracują nad udostępnianiem firmom kryptograficznych usług bankowych  , ponieważ banki szwajcarskie rzekomo odmawiały kont firmom, które są powiązane z kryptowalutami.
Podoba sytuacja panuje w Polsce.
Minister gospodarki Johann Schneider-Ammann powiedział na początku tego roku, że jego kraj chce zostać “krypto-narodem”. Do tej pory kanton Zuga, promujący się jako serce “crypto valley”, przyciągał firmy rozpoczynające kryptografię korzystnymi warunkami podatkowymi i regulacyjnymi.
W lutym Finma opublikował wytyczne dla ICO po zaobserwowaniu gwałtownego wzrostu liczby planowanych lub zrealizowanych już tokenów w kraju i odpowiadającego im wzrostu liczby zapytań o regulacje.
Co myślisz o tym, że SIX uruchamia giełdę tego typu? Myślisz, że wkrótce zaczną handlować bitcoinem i Szwajcaria wyprzedzi wszystkie inne kraje pod względem innowacyjności?
Daj nam znać w komentarzu.
Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 5,233.72
ethereum
Ethereum (ETH) $ 166.67
ripple
XRP (XRP) $ 0.331568
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 308.91
eos
EOS (EOS) $ 5.43
litecoin
Litecoin (LTC) $ 79.30
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 19.57
tether
Tether (USDT) $ 1.01
stellar
Stellar (XLM) $ 0.115856
cardano
Cardano (ADA) $ 0.083126