Sylwester Suszek odchodzi z Bitbay, nowy inwestor z USA

We wtorkowym komunikacie poinformowano, że największa giełda kryptowalutowa w Europie Środkowo-Wschodniej, a jednocześnie trzecia pod względem wielkości giełda…

We wtorkowym komunikacie poinformowano, że największa giełda kryptowalutowa w Europie Środkowo-Wschodniej, a jednocześnie trzecia pod względem wielkości giełda w całej Europie, czyli BitBay pozyskała właśnie inwestora z USA z branży FinTech. Giełda posiada niemal milion aktywnych użytkowników i jest nastawiona  na ciągły rozwój, i udowadnia to tym krokiem.

Pozyskanie inwestora przez BitBay, koniec prezesury Sylwestra Suszka

Proces zmian odnośnie do inwestora jest już w trakcie, a według wstępnych założeń giełdy BitBay, powinien zostać definitywnie zakończony najdalej w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Nowym inwestorem BitBay jest spółka ze Stanów Zjednoczonych, która działa w branży FinTech, czyli technologii finansowych.

Na razie nie podano do publicznej wiadomości, o którą spółkę chodzi, ale w związku z tym wydarzeniem założyciel BitBay i obecny CEO Sylwester Suszek przestał pełnić w spółce swoje obowiązki prezesa. Ponadto Suszek przestał się angażować w nowe projekty aktualnie realizowane przez BitBay i to zarówno w projekty na poziomie strategicznym, jak i operacyjnym.

Obowiązki prezesa giełdy przestaje pełnić Sylwester Suszek

W oświadczeniu wydanym przez spółkę BitBay czytamy, że spółka będąca największą giełdą walut cyfrowych w Europie Środkowo-Wschodniej właśnie postawiła kolejny krok na drodze dynamicznego rozwoju. Spółka rozpoczęła działalność w roku 2014, a jej status prawny regulowany jest przez estoński Financial Intelligence Unit (FIU). Na początku tego, 2021 roku BitBay zawiązał współpracę ze szwajcarskim SEBA Bankiem, który jest liderem w sektorze smart-bankingu, a obecne rozpoczęcie procesu inwestycyjnego jest dużym i kolejnym krokiem zaplanowanej ekspansji firmy.

Nowy inwestor z USA pozyskany przez BitBay

Nowa współpraca ma dać początek nowym standardom w istotnych zakresach branży kryptowalut, a więc zwiększyć wydajność, elastyczność, a przede wszystkim bezpieczeństwo w zakresie finansowania przedsiębiorstw i tokenizacji aktywów w sferze wirtualnej.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *