fbpx

SWIFT India i MonetaGo rozpoczynają współpracę w obrębie technologii blockchain

SWIFT India, czyli wspólne przedsięwzięcie Indyjskich Banków i SWIFT SCRL (firmy stojącej za SWIFT) rozpoczyna współpracę z MonetaGo w celu wypróbowania rozwiązań oferowanych przez rozproszony rejestr danych, taki jak np. blockchain. 

Zgodnie z komunikatem prasowym Indyjskie Banki otrzymają dostęp do rozproszonej sieci, którą będą mogły testować pod kątem bezpieczeństwa, zarządzania i spełniania innych, istotnych, branżowych wymagań. W skład SWIFT India wchodzi wiele dużych banków takich jak Bank Indii oraz Bank Centralny Indii. CEO SWIFT India Kiran Shetty ma duże przekonanie co do powodzenia całego przedsięwzięcia oraz możliwości implementacji technologii rozproszonego rejestru przez MonetaGo.

Decyzja o podjęciu współpracy z MonetaGo, wynikała z ich doświadczenia oraz dotychczasowych rozwiązań z zakresu unikania fałszerstw, które firma wprowadzała dla Indyjskich organizacji rządowych oraz instytucji finansowych.

“Biorąc pod uwagę kierunek, za który Indie obrały rozwój cyfrowej infrastruktury wspieranej zarówno przez rząd jak i innowacyjne technologie, sensownym jest, że duzi gracze instytucjonalni są zainteresowanie tego rodzaju produktami i inicjatywami. Nasze prace pozytywnie wpłyną na całą branżę bankowości.” – mówi Fesse Chenard, CEO MonetaGo.

Zainteresowanie sektora finansowego 

MonetaGo miała już do czynienia z innymi firmami z sektora finansowego na terenie Indii. W kwietniu 2018 firma z powodzeniem stworzyła Sieć Zapobiegającą Nadużyciom dla Indyjskiej Giełdy Factoringu – zostało to ogłoszone w tym komunikacie prasowym.  Dzięki zastosowaniu technologii rozproszonego rejestru, który do obsługi nie wymagał korzystania z kryptowalut, system nie był kontrolowany przez żadną nadrzędną organizację.

Dzięki wykorzystaniu decentralizacji, ludzie mogli bezpiecznie i bez potrzeby nadużywania zaufania, wymieniać informacje i równocześnie zmniejszyć ryzyko oszustw w kwestiach należności finansowych. Tym samym MonetaGo udowodniła słuszność i efektywność swoich założeń związanych z technologią blockchain Indyjskim organom rządowym oraz bankom.

Tymczasem, rząd Indii jeszcze w tym roku ma wydać oficjalny szkic złożeń dotyczących regulacji obszaru kryptowalut i blockchain. Oficjalne stanowisko rządu zostanie ogłoszone dzięki uporczywości tamtejszych giełd kryptowalut, które wytoczyły proces przeciwko Bankowi Centralnemu Indii, przez to, że ten ogłosił zakaz handlu kryptowalutami.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 8,328.87
ethereum
Ethereum (ETH) $ 158.36
xrp
XRP (XRP) $ 0.218433
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 303.02
tether
Tether (USDT) $ 1.00
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 252.68
litecoin
Litecoin (LTC) $ 51.70
eos
EOS (EOS) $ 3.44
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 16.60
stellar
Stellar (XLM) $ 0.054852