fbpx

Studiuj Kryptowaluty i Technologię Blockchain na SGH

W końcu o kryptowalutach będzie można uczyć się nie tylko ze stron internetowych i serwisów poświęconych zagadnieniom z tego obszaru. Na uczelni SGH został właśnie utworzony kierunek poświęcony tej tematyce. Tok formalnego nauczania koncentruje się głównie wokół prawnych aspektów powiązanych z kryptowalutami oraz dopuszczalnych przez prawo zastosowań tej technologii.

Oferta studiów jest skierowana do pracowników zaangażowanych w adaptację technologii blockchain, pracowników instytucji obsługujących transakcje w kryptowalutach. Aczkolwiek można powiedzieć, że w najbliższych latach przydadzą się one również pracownikom z sektora finansowego i bankowości, administracji oraz bezpieczeństwa IT.

Celem studiów jest wprowadzenie Studentów w tematykę założeń oraz zastosowań związanych z technologią blockchain oraz kryptowalutami. Oprócz tego uczestnicy studiów zapoznają się z mechaniką ich generowania, nabywania oraz prowadzenia rozliczeń. Dodatkowo w trakcie nauczania będzie można przekonać się o możliwościach zastosowania kryptowalut na rynku finansowym, szczególnie jako formy prowadzenia rozliczeń.

Zajęcia w formie wykładów, seminariów i laboratoriów komputerowych będą prowadzone przez wykładowców SHG w Warszawie, Politechniki Wrocławskiej i Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, WAT w Warszawie, Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz wybranych specjalistów z banków, przedsiębiorstw nowoczesnych technologii i sektora publicznego.

Studia trwają rok, a czesne wynosi 7600 zł. Aby móc podjąć nauczania wymagane jest ukończenie studiów pierwszego stopnia.

Uważamy, że to bardzo dobre informacje dla całej społeczności kryptowalut! Skoro w jednej uczelni już wprowadzono taki kierunek to niebawem możemy spodziewać się podobnych na innych uczelniach. Jest to kolejny dowód świadczący o coraz większym zainteresowaniu tematyką kryptowalut i technologią blockchain w mainstreamie.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 3,870.18
ethereum
Ethereum (ETH) $ 134.96
ripple
XRP (XRP) $ 0.314094
eos
EOS (EOS) $ 3.61
litecoin
Litecoin (LTC) $ 52.41
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 131.73
tether
Tether (USDT) $ 1.01
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 13.14
stellar
Stellar (XLM) $ 0.085529
tron
TRON (TRX) $ 0.023344