Stracił 200 BTC ponieważ zaufał “opiekunowi klienta” Coinbase

Wiele ostatnimi czasy mówi się o oszustwach, które wykorzystują oprogramowanie AnyDesk. Oprogramowanie to umożliwia sterowanie zdalne systemem operacyjnym…

Wiele ostatnimi czasy mówi się o oszustwach, które wykorzystują oprogramowanie AnyDesk. Oprogramowanie to umożliwia sterowanie zdalne systemem operacyjnym bezpośrednio przez internet. Jest to narzędzie w pełni bezpłatne. Dzięki niemu oszuści mogą między innymi kontrolować to wszystko, co się dzieje na komputerze podłączonym, który należy do ich ofiary.

W dosyć brutalny sposób przekonał się niedawno o tym jeden z użytkowników giełdy o nazwie Coinbase. Użytkownik ten stracił 200 BTC obecnie wartych około 12.4 milionów USD.

Oszust podszywający się pod pracownika giełdy

Klient giełdy Coinbase, który w kwietniu bieżącego roku zakupił dwieście bitcoin otrzymał powiadomienie fałszywe, które go informuje, że jego konto na platformie wymiany kryptowalut zostało zablokowane.

Zadzwonił więc natychmiast pod numer telefonu wskazany w powiadomieniu, aby wyjaśnić całą tą sprawę. Pomimo, że wydawało mu się, że rozmawia z działem obsługi klienta Coinbase, to tak naprawdę rozmawiał on oszustem. To on spreparował całą wiadomość. Ten go poinstruował, aby wprowadzić cały szereg zmian na koncie Coinbase. Te zmiany między innymi obejmowały umożliwienie dostępny zdalnego do konta Coinbase.

Uważaj na opiekunów giełdy Coinbase

Po uzyskaniu dostępu do konta ofiary, oszust zwiększył znacznie limit dzienny transakcji, a także próbował dezaktywować co po niektóre powiadomienia oraz ustawienia alertów. Następnie też wytransferował przetrzymywane tak środki na przeróżne portfele przy pośrednictwie serii transakcji.

Jednak możliwe, że przynajmniej część środków się uda odzyskać. 10,2 BTC oszustw bowiem skierował na konto, które było prowadzone na giełdzie Huobi. Giełda ta wyraziła zgodę, aby te środki zamrozić do czasu rozwiązania prowadzone przez prokuraturę dochodzenia w tejże sprawie. Jak widać oszustwa się zdarzają. Trzeba być ostrożnym. Zawsze istnieje ryzyko, że zostaniemy oszukani. Co jak co, ale chcielibyśmy tego uniknąć. Musimy zwracać czasami uwagę na najmniejsze szczegóły.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts