fbpx

Współzałożyciel Apple, Steve Wozniak pozytywnie o kryptowalutach

Współzałożyciel Apple, Steve „Woz” Wozniak, wypowiedział się pozytywnie na temat kryptowalut i technologii blockchain w swoim przemówieniu otwierającym na Światowym Kongresie WeAreDevelopers 2018 w Wiedniu. Według raportu Cointelegraph auf Deutsch ze środy 16 maja, Wozniak uważa blockchain za „świetny pomysł”. Potem powiedział: „Blockchain jest następną dużą rewolucją informatyczną, która ma nastąpić”.

Jak określił, jego pozytywne nastawienie opiera się o świadomość szerokiego zastosowania technologii blockchain w wielu dziedzinach. Woźniak przewidział, że blockchain oraz kryptowaluty osiągną swój pełen potencjał w dekadę. Współzałożyciel Apple zacytował słowa prezesa Twittera, Jacka Dorseya, który w marcu powiedział, że Bitcoin stanie się „wspólną walutą” całego świata.

Bitcoin lepszy od złota i dolarów amerykańskich

To kolejny raz kiedy Steve Wozniak wypowiedział się pozytywnie na temat kryptowalut oraz blockchaina. W październiku 2017 roku podczas konferencji „Money 20/20” w Las Vegas, Wozniak powiedział, że Bitcoin jest lepszy od złota i dolarów amerykańskich. Określił, że przewaga Bitcoina nad walutami jak euro czy dolar jest w ograniczonej ilości monet, kiedy w przypadku walut FIAT banki swobodnie mogą dodrukowywać więcej.

Mimo to, Wozniak sprzedał wszystkie swoje bitcoiny z wyjątkiem jednego, ponieważ nie chce być inwestorem i stale obserwować cen walut.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 3,870.18
ethereum
Ethereum (ETH) $ 134.96
ripple
XRP (XRP) $ 0.314094
eos
EOS (EOS) $ 3.61
litecoin
Litecoin (LTC) $ 52.41
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 131.73
tether
Tether (USDT) $ 1.01
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 13.14
stellar
Stellar (XLM) $ 0.085529
tron
TRON (TRX) $ 0.023344