fbpx

Steve Wozniak chce zaangażować się w projekt z wykorzystaniem blockchaina

Osoby, które fascynują się kryptowalutami, dobrze wiedzą, że legendardny inżynier, wynalazca oraz współzałożyciel firmy Apple inc. Steve Wozniak, jest fanem nowych technologii oraz, że interesuje się technologią blockchain.

Mimo tego, iż jego stanowisko w sprawie blockchainu (przynajmniej z punktu widzenia inwestora) do tej pory można określić jako niejednoznaczne, to Steve ogłosił niedawno, że chciałby zaangażować się w projekt oparty na tej technologii.

Jak podaje strona z wiadomościami, NullTX, 19 sierpnia, Steve Wozniak ogłosił na blockchainowej konferencji ChainXchange w Las Vegas, że planuje wziąć udział w blockchainowym startupie. Współzałożyciel firmy Apple przedstawił swoje przemyślenia na temat blockchaina, chwaląc liczne zalety tej technologii.

Przemyślenia Steve’a:

“Mam zamiar bardzo szybko zaangażować się w blockchain…(…). Naszym założeniem nie jest nowa waluta lub coś w tym stylu, nic co dzięki jakimś eventom “wartość” dopiero będzie nadawana i stopniowo rosła… Chcielibyśmy mieć udział w firmie, która zajmuje się ogromnymi inwestycjami, takich jak np. budynki mieszkalne w Dubaju.”

Współzałożyciel technologicznego giganta wyjaśnił, z jakich powodów technologia blockchain jest tak ekscytująca i interesująca:

“To takie niezależne! To trochę jak internet za czasów jego nowości… Byłem zdumiony technologią, która za tym stoi.(…) Spotkałem ludzi pracujących w obiegach nieruchomości, poznałem systemy Uber’a, niemalże wszystko, co aktualnie towarzyszy nam w życiu przy użyciu transakcji. Wszystko co nowe, o czym słyszysz ma większą lub mniejszą wartość …. Kilka osób dostrzega potencjał w blockchainie co bardzo przypomina mi wczesne czasy powstawania internetu.”

Steve porównuje Ethereum do App Store

Wozniak posunął się nawet do porównania platformy Ethereum z Apple App Store, dając do zrozumienia, że ​​obie platformy umożliwiają tysiącom firm lub indywidualnym programistom tworzenie i uruchamianie własnych aplikacji.

“Ethereum dostarcza narzędzia do tworzenia aplikacji typu blockchain … Widzę znacznie więcej ludzi, którzy używają Ethereum w ten sposób”

Wypowiedź wyszła po tym, jak współzałożyciel firmy Apple chciał by to Bitcoin stał się jedyną walutą Internetu oraz po potwierdzeniu iż, to Ethereum ma bardzo duże znaczenie dla rozwoju przyszłości kryptowalut.

Obserwuj nas na Telegramie i zapisz się do naszego newslettera poniżej, aby być na bieżąco.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz