fbpx

Stablecoiny są przyszłością rynku kryptowalut

Eksperci ze startupu Reserve postanowili wziąć udział w dyskusji na temat stablecoinów. Ich zdaniem to one są wytrychem dla technologii blockchaina i kryptowalut do świata mainstreamu.

Swoje zdanie pracownicy Reserve wyrazili w opublikowanym teraz raporcie pt. “The State of Stablecoins 2019: Hype vs. Reality in the Race for Stable, Global, Digital Money”. Czytamy tam, że stablecoiny będą kluczowym czynnikiem w procesie adopcji blockchaina i kryptowalut.

W ramach badań rozmawiano z przedstawicielami 40 kryptowalutowych firm. George Samman, doradca do spraw technologii łańcucha bloków, który stoi za całym przedsięwzięciem, podkreśla, że jego celem było „zbadanie rynku stablecoinów oraz sporządzenie niezależnych zaleceń dla branży”.

Jesteś lekiem na całe zło…

Stablecoiny mogą pomóc ludziom zrozumieć fenomen kryptowalut:

„Rozwój stablecoinów, czyli tokenów związanych z daną walutą i charakteryzujących się wobec niej niewielkim pasmem wahań, jest wprost kluczowy. Pewnym jest, że odegrają one najistotniejszą rolę w mainstreamowej adopcji kryptowalut przez naszą gospodarkę.”

Brak tak wysokich wahań kursowych, jaki ma miejsce w przypadku np. Bitcoina, może pokazać Kowalskiemu czy Smithowi, jak płacenie blockchainowymi pieniędzmi jest wygodne i bezpieczne. Autorzy podkreślają i inne zalety:

„Idealny stablecoin to taki, który opiera się rynkowej niestabilności. Dodatkowo powinien być w pełni transparentny, a do tego łatwy w obserwacji przez innych uczestników rynku”.

Zdaniem specjalistów stablecoiny mogą także uratować pogrążone w kryzysach gospodarki, które są dewastowane przez takie zjawiska jak np. hiperinflacja. Można pomyśleć tutaj o takich krajach jak Wenezuela czy Angola. W tym pierwszym państwie powołany jednak do życia Frankenstein, jakim było Petro – tj. pół-kryptowaluta, pół-fiat, na wiele się nie zdał. Może więcej szczęścia będą mieli rządzący Iranem, ponieważ i tam występuje silna hiperinflacja oraz wyemitowany ma zostać stablecoin.

Rynek stablecoinów może być  mimo wszystko warty – to prognoza z raportu – biliony dolarów. Czy tak faktycznie będzie? Trudno dziś na to pytanie odpowiedzieć. Swoją kryptowalutę powiązaną z kursem dolara wyemitować ma nawet JP Morgan – bank inwestycyjny, który dotąd krytykował idee Bitcoina. Może więc faktycznie stablecoiny czeka świetlana przyszłość?

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 10,668.21
ethereum
Ethereum (ETH) $ 197.21
ripple
XRP (XRP) $ 0.274552
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 316.69
litecoin
Litecoin (LTC) $ 75.11
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 28.20
tether
Tether (USDT) $ 1.00
eos
EOS (EOS) $ 3.64
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 140.58
monero
Monero (XMR) $ 86.44