fbpx

Spotkanie Wicked Crypto #8 z Cardano [ADA] oraz LUNO w Warszawie 14.08 o godzinie 18:30

Podczas bezpłatnego spotkania będzie okazja posłuchania prelekcji Magdaleny Golebiewskiej z zespołu LUNO. Dodatkowo będziesz mógł zadać wszelkich nurtujących Cię pytań odnośnie projektu Cardano, dyrektorowi technicznemu – Duncan’owi Coutts. 

Luno po raz pierwszy zaprezentuje wyniki swojego eksperymentu społecznego “ONE WEEK ON BITCOIN” (1 tydzień na Bitcoinie) i przedstawi swoje badania dot. profilu typowego użytkownika kryptowalut.

Cardano zaś, opowie o swoich kluczowych obszarach działalności. Dodatkowo dowiesz się również jak możesz bardziej zaangażować się w rozwój projektu Cardano i stać się częścią ich globalnej społeczności.

Plan wydarzenia

18:00 – 18:30 Rejestracja
18:30 – 18:40 Wstęp
18:40 – 18:50 Magdalena Golebiewska – Luno – Rynek kryptowalut w Polsce oraz profil posiadacza kryptowalut
18:50 – 19:00 Magdalena Golebiewska – Luno – “ONE WEEK ON BITCOIN” (1 tydzień na Bitcoinie), premiera eksperymentu społecznego
19:00 – 19:10 Tom Kelly and Jon Moss – Cardano’s key objectives
19:10 – 19:20 Break
19:20 – 20:00 Duncan Coutts – wszystko o projekcie Cardano
20:00 – 20:20 Pytania i odpowiedzi
20:20 Pizza, Piwo & Networking

Spotkanie odbędzie się 14.08 w Campus Warsaw, przy ulicy Plac Konesera 10. Zaczynamy o godzinie 18:30 

Projekty i prelegenci

Cardano

Projekt Cardano to publiczna, zdecentralizowana platforma blockchain do tworzenia m.in. smart contracts. Ich rozwiązania technologiczne są bardzo nowatorskie i unikatowe na skalę całej technologii blockchain. Więcej na temat fundamentów projektu Cardano, możesz przeczytać tutaj: LINK.

Prelegent – Duncan Coutts, Dyrektor Technologiczny w IOHK

Ponad 15-letnie doświadczenie w programowaniu na Haskell and is a well-known member of the Haskell community. Duncan Coutts ukończył studia z zakresu Obliczeń (procesy obliczeniowe przy AI) oraz Technologii Informacyjnej na Uniwersytecie Oksfordzkim. Gościł już na wielu międzynarodowych konferencjach, jak np. ICFP. Jego badania dotyczą w szczelności generowania wysoce-wydajnościowych kodów z idiomatycznych wysoce zaawansowanych kodów Haskell. Ma również 5 letnie doświadczenie w nauczaniu technologii informacyjnych, włączając w to 4 lata nauki Haskell na studiach doktoranckich.

LUNO

Luno to portfel kryptowalut oraz giełda, która świadczy swoje usługi w 40 krajach z Europy, Azji czy Afryki. Posiadają oni prawie 2 mln użytkowników.

Prelegent – Magdalena Golebiewska – Menadżer Generalny Luno na Europę Wschodnią

Magdalena spędziła ostatnią dekadę pracując w branży fintech. W tym czasie tworzyła, rozwijała i promowała rozwiązania finansowe, takie jak: płatności elektroniczne (PayU), giełdy walutowe takie jak CurrencyOne, e-lending (raty, pożyczki – Kreditech) oraz międzynarodowe przekazy pieniężne (TransferGo) na rynku Europy Wschodniej oraz Ameryki Łacińskiej, Afryki, Europy, włączając w to Wielką Brytanię czy Hiszpanię.

Wstęp wolny. Wymagana jest wcześniejsza rezerwacja miejsca: LINK.

Do zobaczenia na wydarzeniu!

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 7,568.86
ethereum
Ethereum (ETH) $ 149.58
xrp
XRP (XRP) $ 0.226396
tether
Tether (USDT) $ 1.01
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 214.68
litecoin
Litecoin (LTC) $ 45.98
eos
EOS (EOS) $ 2.76
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 15.70
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 97.00
stellar
Stellar (XLM) $ 0.055868