fbpx

10 sposobów zarabiania Bitcoinów w 2018 roku. Które są najlepsze?

Z pewnych niewyjaśnionych powodów wiele osób jest przekonanych, że Bitcoin jest swojego rodzaju magiczną walutą, która daje możliwość łatwego zarobku. Niestety, dla tych osób mamy złą wiadomość. Tak samo jak w przypadku tradycyjnych walut, tak i w tym przypadku, wszystkie sposoby zarabiania Bitcoinów wiążą się z wykonaniem określonej pracy i pewnym stopniem ryzyka.

Oczywiście, kryptowaluty stwarzają nowe możliwości generowania zysków. Nie zmienia to faktu, że tak samo jak ich klasyczny konkurent, wymagają inwestycji czasu lub pieniędzy, aby zarabiać. Rozpatrując przedstawione niżej sposoby zarabiania bitcoinów, należy odpowiedzieć sobie na następujące pytania:

 1. Jak wiele trudu wymaga taka forma zarabiania?
 2. Jak dużo pieniędzy można zarobić korzystając z tej metody?
 3. Jak ryzykowna jest ta metoda?

Przykładowe sposoby zarabiania Bitcoinów

 1. Mikrozadania, Faucety, PTC

  Jednym z najtańszych, najłatwiejszych, ale także najbardziej czasochłonnych sposobów na zarabianie Bitcoinów są mikrozadania. Oznacza to, że możesz wykonywać małe zadania i zarabiać określoną część Bitcoina za poświęcony czas.

  Niektóre z bardziej znanych witryn z mikrozarobkami to tzw. krany Bitcoin – witryny, które odwiedzasz regularnie co kilka minut, aby zdobyć niewielką liczbę monet. Faucety są podkategorią stron PTC, czyli “Paid to Click”. Witryny PTC pozwalają zarabiać klikając w reklamy, które są opłacane przez reklamodawców.

  Jak dużo możesz zarobić w ten sposób? Nie dużo. Jeśli pracujesz non stop, możesz zarobić 5-40 centów za godzinę. Przemyśl, czy warto poświęcać w ten sposób swój swój czas i energię elektryczną, którą pobiera Twój komputer.Ta metoda wymaga dużego nakładu pracy, daje bardzo niskie dochody, ale zazwyczaj nie wiąże się z żadnym ryzykiem.

 2. Własny Faucet (kranik)

  O ile jako użytkownik Bitcoinowych kraników nie masz szans zarabiać konkretnych pieniędzy, o tyle własny kranik to już inna historia. Obecnie można stworzyć taki serwis relatywnie szybko i od razu zacząć zarabiać na wyświetlaniu reklam.W zależności od reklamodawców, z którymi współpracujesz i kanałów, którymi promujesz swój serwis, możesz generować miesięczne zyski nawet do 1000 USD.

  Własny kranik wymaga jednak sporo czasu na administrację, zarządzanie użytkownikami, zapobieganie oszustwom, a także wymaga wniesienia kapitału początkowego, aby mógł zacząć działać.Zastanów się, czy zarobki maksymalnie rzędu kilku tysięcy złotych będą Cię satysfakcjonowały, biorąc pod uwagę stosunkowo dość duży nakład pracy, jaki wiąże się z tą formą zarabiania.

 3. Kampanie sygnaturowe na Bitcoin Talk

  W 2014 roku Bitcoin Talk, największe forum o tematyce kryptowalut wprowadziło tzw. kampanie sygnaturowe. Najprościej rzecz ujmując, możesz użyć sygnatury na forum, aby reklamować wybrane produkty, ICO, itd. i otrzymywać kryptowaluty o określonej wartości za każdy wpis jaki napiszesz. Pełną listę kampanii znajdziesz na forum.

  Uczestnicząc w kampanii otrzymujesz wynagrodzenie adekwatne do Twojego poziomu członkostwa na tym forum. Zazwyczaj osoby, które nie osiągnęły statusu “full member” otrzymują mniej środków za swoje działania lub w ogóle nie mogą uczestniczyć w takiej kampanii. Aby osiągnąć taką rangę wymagane jest co najmniej 120 postów napisanych przez użytkownika.

  Działając w kampaniach sygnaturowych na Bitcoin Talk możesz zarobić około 5 USD za godzinę pracy. Nie jest to może astronomiczna kwota, ale najbardziej zaangażowani mogą na pewno cieszyć się z solidnego zasilenia portfela. Co więcej, ta metoda również nie jest zbyt ryzykowna.

 4. Trading na giełdach kryptowalut


  Jednym z najszybszych, ale i najbardziej ryzykownych sposobów zarabiania na Bitcoinie jest trading na giełdzie. Zasadniczo próbujesz kupić Bitcoiny, gdy cena jest niska i sprzedać je, gdy cena wzrośnie.

  Zyskowny trading nie jest oczywiście kwestią szczęścia. Profesjonalni traderzy poświęcają wiele czasu na naukę handlu i uczą się jak minimalizować ryzyko związane z tradingiem. Odnoszący sukcesy traderzy zdają sobie sprawę, że mogą stracić pieniądze w krótkim czasie, ale traktują to jako inwestycję w swoją wiedzę i umiejętności. Zawsze mają przed oczami długoterminowe cele.

  Jeśli chcesz zostać zostać profesjonalnym traderem i zarabiać duże pieniądze, musisz być gotowy na wiele wyzwań i poświęceń. Upewnij się, że masz czas i środki, które możesz zainwestować w edukację i ewentualnie stracić na początku swoich giełdowych poczynań.

  Podsumowując, trading na kryptowalutach (podobnie jak na innych instrumentach) wymaga bardzo dużej ilości czasu na naukę, wiąże się z dużym ryzykiem, ale wytrwałość i konsekwencja w działaniach może zaprocentować dużymi zyskami.

 5. Udział w programach partnerskich związanych z Bitcoinem

  Jednym z ciekawszych sposobów zarabiania Bitcoinów jest udział w programach partnerskich związanych z tym rynkiem. Udział w takich programach jest najczęściej bezpłatny, a zarabiać możesz poprzez promowanie danego produktu lub usługi, gdy ktoś skorzysta z Twojego linku partnerskiego.

  Istnieje wiele giełd i firm oferujących powiązane z Bitcoinem produkty i usługi, które chętnie zapłacą Ci za promocję. Możesz prowadzić takie działania na wiele sposobów. Wśród najbardziej popularnych jest udostępnianie artykułów z linkiem partnerskim na Facebooku, kampanie w sieciach reklamowych lub dedykowana strona internetowa poświęcona wybranemu zagadnieniu.

 6. Bitcoinowe kasyna

  Kolejnym sposobem na pomnożenie kapitału jest gra w bitcoinowych kasynach. Oczywiście, jak w hazardzie bywa, nie możemy w tym przypadku mówić o pewnym zarobku, ale istnieją profesjonalni zawodnicy, dla których stanowi to główne źródło zysków. My do nich nie należymy, więc nie będziemy się na ten temat zbytnio rozpisywać, ale może będziesz chciał spróbować szczęścia korzystając z tej metody. 

  Jeśli masz dużo szczęścia i umiejętności na wysokim poziomie, masz szansę całkiem sporo ugrać. Pamiętaj jednak o bardzo dużym ryzyku, które wiąże się z tą metodą. Początkujący gracze, którzy cieszą się pierwszymi zyskami, często rzucają się na zbyt głęboką wodę i źle na tym kończą. Hazard bywa bardzo uzależniający i czasem ciężko z niego zrezygnować. Kasyno (prawie) zawsze wygrywa.

 7. Pisanie artykułów na temat Bitcoina i kryptowalut

  Jeśli od dłuższego czasu działasz w świecie kryptowalut i masz dużą wiedzę na temat branży, możesz zostać autorem artykułów. Wraz z rozwojem branży pojawia się coraz więcej serwisów informacyjnych, które potrzebują osób do pracy. Często rozliczają się z pracownikami w BTC lub innych kryptowalutach.

  Obecnie bardzo ciężko jest o dobrych pisarzy, w związku z czym za dobrej jakości treści możesz być dobrze wynagrodzony. Jeśli chcesz współpracować z którymś z dużych serwisów, przygotuj wcześniej kilka tekstów, które będą potwierdzeniem Twoich kompetencji.Zarabianie na pisaniu artykułów wymaga sporo pracy, przy dużym zaangażowaniu daje niezłe zarobki i co ważne, nie wiąże się z żadnym ryzykiem.

 8. Sprzedawaj produkty i usługi powiązane z Bitcoinem i kryptowalutami.

  Jeśli chcesz działać niezależnie, możesz również oferować produkty lub usługi związane z bitcoinem lub kryptowalutami. Na forum Bitcoin Talk funkcjonuje cały wątek przeznaczony temu zagadnieniu. Możesz zobaczyć co oferują inni i pomyśleć, czy któraś z tych opcji jest w porządku dla Ciebie. Przykładowe usługi, które możesz oferować w zamian za BTC to tworzenie stron internetowych, marketing w internecie, lub escrow, czyli pośrednictwo w transakcjach.

 9. Kopanie Bitcoinów i innych kryptowalut

  sposoby zarabiania bitcoinów mining
  Wiele osób, które zaczyna przygodę z Bitcoinem od razu rozważa wydobywanie bitcoinów. Myśli o tym jak o magicznych pieniądzach z internetu, jednak, aby mówić o zarabianiu trzeba poznać kilka faktów.

  Aktualnie kopanie Bitcoinów jest bardziej pełnoprawnym zawodem niż hobby. Nie jest to już opłacalne przy użyciu domowego sprzętu, jak było to kilka lat temu.

  Obecnie, aby przynosiło to rozsądne zyski, wymagany jest drogi, specjalistyczny sprzęt oraz miejsce, w którym możemy go ulokować. Ponadto, aby uruchomić taką kopalnię, niezbędna jest wiedza techniczna pozwalająca na konfigurację i nadzorowanie całego mechanizmu.

  Jeśli koniecznie chcemy zostać górnikami i zarabiać na swojej cyfrowej kopalni, warto rozważyć inne kryptowaluty, czyli tzw. altcoiny. Są ich tysiące, ale jeśli odpowiednio zbadamy temat i wybierzemy tę najlepszą (lub kilka z nich) może być to bardzo dochodowe przedsięwzięcie.

  Należy jednak przygotować się na wysokie rachunki za prąd i rosnącą trudność wydobycia, przez co nawet najlepszy sprzęt może bardzo szybko się zestarzeć. Podobnie jak trading, kopanie kryptowalut wymaga bardzo dobrego przygotowania merytorycznego. Jeśli takiego nie posiadamy, warto zwrócić się do firmy, która zajmuje się tym profesjonalnie, wcześniej zapoznając się z opiniami o niej.

  Przestrzegamy również przed kopaniem kryptowalut na telefonie, z czym ostatnio spotykamy się coraz częściej. Owszem, niekiedy można na tym zarobić kilka centów, ale zużycie prądu i eksploatacja urządzenia jest zazwyczaj niewspółmiernie większa niż zarobki.

 10. Platformy pożyczkowe oparte o Bitcoiny i inne kryptowaluty.

  Podobnie jak w przypadku tradycyjnych walut, tak i w przypadku kryptowalut, istnieją platformy, które umożliwiają inwestorom pożyczanie innym osobom kryptowalut na określony procent.Pożyczki te są bardzo ryzykowne dla pożyczkobiorców, w związku z czym stopy procentowe, co na pierwszy rzut oka wydaje się korzystne dla inwestorów. Zyski rzędu 15% wyglądają korzystnie, ale…

  Niestety praktyka nie wygląda kolorowo. Obecnie platformy pożyczkowe bazujące na kryptowalutach nie posiadają odpowiednich zabezpieczeń. Nie oferują one żadnych solidnych gwarancji dla inwestorów, przez co ciężko mówić tu o jakimkolwiek bezpieczeństwie.

  Zwroty z inwestycji oczywiście mogą być na przyzwoitym poziomie, ale często taka inwestycja nigdy się nie zwraca. W związku z tym, polecamy w tym przypadku dobrze przemyśleć czy jesteśmy gotowi na tak duże ryzyko w zamian za kilkanaście procent zysku.

Powyżej przestawiliśmy najbardziej popularne metody zarabiania Bitcoinów i innych kryptowalut. Jak widzimy, nie ma idealnej metody zarabiania. Część z nich wiąże się z dużym ryzykiem, a te, które są mało ryzykowne, rzadko kiedy wiążą się z zadowalającymi zarobkami. Tak czy inaczej, mamy nadzieję, że każdy znajdzie na powyższej liście coś dla siebie. Polecamy obserwować nasz serwis, ponieważ będziemy publikować kolejne artykuły na temat zarabiania na rynku kryptowalut. Powodzenia w powiększaniu cyfrowych portfeli!

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 8,550.42
ethereum
Ethereum (ETH) $ 191.79
ripple
XRP (XRP) $ 0.273317
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 230.56
tether
Tether (USDT) $ 1.01
litecoin
Litecoin (LTC) $ 57.87
eos
EOS (EOS) $ 3.16
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 17.35
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 87.89
stellar
Stellar (XLM) $ 0.062293