fbpx

Sony wypuszcza nowy portfel sprzętowy dla kryptowalut

Zgodnie z oficjalnym komunikatem prasowym, dział badawczy japońskiego giganta technologicznego Sony, ogłosił wypuszczenie zbliżeniowego portfela sprzętowego do kryptowalut.

Nie podano jeszcze oficjalnej nazwy urządzenia. Wiadomo jednak, że wykorzystuje ono technologię znaną obywatelom Japonii, z popularnych kart zbliżeniowych wykorzystywanych w systemie komunikacji miejskiej. System ten jest wykorzystywany również w portfelu, do komunikacji z siecią Bitcoina i innymi blockchainami.

Według deweloperów z Sony Computer Science Labs (SCSL), do zalet urządzenia należy w szczególności zaliczyć brak potrzeby podłączania portfela do za pomocą USB do urządzenia lokalnego, posiadającego połączenie z internetem.

“W dodatku, istnieje możliwość bezpiecznego generowania i przechowywania kluczy prywatnych w wysoce niezawodnym i odpornym na włamania module wewnątrz karty.”

Dodatkowe możliwości portfela

Poza samym wydawaniem, odbieraniem i przechowywaniem kryptowalut, portfel ma także pełnić dodatkowe funkcje. Jak mówi firma:

“Ten sprzętowy portfel w formie karty typu IC, potrafi nie tylko zarządzać kluczami prywatnymi użytkowników oraz obsługiwać kryptowalutowe transakcje. Dodatkowo może służyć przyzwalaniu na wykorzystanie kluczy prywatnych użytkownika do innych celów. Przykładowo do przyzwalania na wykorzystanie danych osobowych za pomocą technologii blockchain.”

Jak dodatkowo rozwija Sony:

“Jest to technologia infrastrukturalna, pozwalająca na wiele możliwych zastosowań”.

Nie wiadomo jeszcze kiedy dokładnie ruszy sprzedaż portfela na dużą skalę. Warto także nadmienić, że w ciągu ostatnich miesięcy, Sony dołączyło lub stworzyło wiele przedsięwzięć związanych z blockchainem. Sony zdążyło ogłosić już kilka rozwiązań opartych o blockchain oraz złożyć wiele wniosków o kolejne patenty z zakresu hardware związanego z blockchainem.

Można się jednak spodziewać, że w najbliższych miesiącach, portfel nie będzie jedynym rozwiązaniem udostępnionym przez Sony.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 7,901.91
ethereum
Ethereum (ETH) $ 251.98
ripple
XRP (XRP) $ 0.391080
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 407.49
eos
EOS (EOS) $ 6.25
litecoin
Litecoin (LTC) $ 90.53
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 31.62
tether
Tether (USDT) $ 1.00
stellar
Stellar (XLM) $ 0.129684
cardano
Cardano (ADA) $ 0.081886