fbpx

Niemiecka bankowość coraz bardziej przychylna kryptowalutom

Berlińska instytucja (BaaP) Solarisbank ogłosiła niedawno uruchomienie nowego planu usług bankowych, który koncentruje się na klientach z branży blockchain i kryptowalut. Nowa usługa nazywa się ‘Blockchain Factory’ i będzie oferowała możliwość zarządzania finansami dla firm, których działalność operacyjna dotyczy bezpośrednio i pośrednio kryptowalut i technologii blockchain.

Ten niemiecki bank oferuje specjalne konta bankowe dla kryptowalut i spółek zajmujących się Blockchainem

W ciągu ostatnich kilku lat, gdy kryptowaluty zyskały na popularności, znaczna większość firm, takich jak giełdy lub ogólnie takie, które operują lub zajmują się handlem kryptowalutami, miało problemy z dostawcami usług bankowych. Banki i inne usługi zarządzania finansami zaprzestały współpracy z firmami kryptowalutowymi i zamykało konta firmowe, co bardzo utrudniało firmom blockchainowym nawiązanie wiarygodnych współprac bankowych. Teraz niemiecka firma finansowa Solarisbank planuje zaoferować usługę o nazwie ‘Blockchain Factory’.
Firmy, które zajmują się kryptowalutami i blockchainem, będą teraz mieć solidne wsparcie z bankowości, bankowości, która rozumie ten rynek i technologie.
“Usługi ‘Blockchain Factory’ będą wykorzystywane przez Solarisbank do oferowania usług bankowych firmom, których działalność jest bezpośrednio lub pośrednio oparta na kryptowalutach i technologii blockchain – Jednym z przykładów tych usług jest ‘konto firmowe Blockchain'” – Wyjaśnia Solarisbank.
“Ponadto udostępnione zostaną usługi dla globalnych rynków kryptowalut, aby łatwiej było kupować i sprzedawać za waluty fiducjarne; takie jak ‘Automateted Trust Account’, czy konto depozytowe dla platform na których obraca się kryptowalutami.”

Kolosalne zainteresowanie “legalną bankowością” wśród firm blockchainowych?


Solarisbank istnieje od początku marca 2016 r i całkiem dobrze sobie radzi. Podpisał umowę z Mastercard w październiku, planując budowę nowych modułów bankowych. Solarisbank zebrał 70 mln USD w rundzie finansowania serii B od takich firm, jak ABN Amro, SBI Group, Visa, BBVA i Lakestar.

“Istnieje duże zapotrzebowanie ze świata blockchaina na ‘licencjonowanego’ bankowego partnera, który będzie stanowił technologiczne i regulacyjne wspracie w tradycyjnej bankowości – jako firma technologiczna z licencją bankową, właśnie takim partnerem jesteśmy” – Roland Folz, CEO Solarisbank.

To prawda, nawet w Polsce spotkaliśmy się już z sytuacją w której to banki wypowiadały umowy firmom kryptowalutowym, a jakby tego było mało to nawet osobom indywidualnym… Albo bankowość przyswoi blockchain i kryptowaluty, albo ten rynek przyswoi bankowość.

Co sądzisz o nowych usługach bankowych ‘Blockchain Factory’ w Solarisbank? Czy uważasz, że firmy zajmujące się kryptowalutami potrzebują lepszych dostawców usług bankowych? Daj nam znać sekcji komentarzy poniżej.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 9,922.16
ethereum
Ethereum (ETH) $ 215.28
ripple
XRP (XRP) $ 0.316282
litecoin
Litecoin (LTC) $ 92.27
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 301.44
tether
Tether (USDT) $ 1.00
eos
EOS (EOS) $ 3.96
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 27.36
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 122.43
stellar
Stellar (XLM) $ 0.082930