fbpx

Sirin Labs zwolniło 25% pracowników. Co dalej z blockchainowym smartfonem?

Izraelskie Sirin Labs, producent Finney’a, czyli “blockchainowego smartfonu”, zwolniło jedną czwartą swojego personelu. Skąd ten ruch?

Rozmawiając z Globes, firma stwierdziła, że ​​zwolniła aż 15 z 60 pracowników. To dużo, choć mniej niż spekulowano w mediach. Zwolnienia są wynikiem rozczarowującej reakcji konsumentów na niedawno uruchomioną sprzedaż Finney’a. „Sprzedaż nie jest taka, jakiej oczekiwaliśmy”, mówią przedstawiciele firmy.

KryptoSmartfon

Urządzenie pojawiło się na rynku w listopadzie 2018 r. Jest smartfonem, ale posiada też funkcję zimnego portfela na kryptowaluty. W rzeczywistości cold wallet jest drugim, niemal osobnym, urządzeniem, ale w tej samej obudowie co telefon. Firma poinformowała też, że portfel ma również oddzielny procesor, a użytkownicy będą z niego korzystać dzięki drugiemu ekranowi LCD. Wszystko dla bezpieczeństwa.

Problemy

Wszystko piękne, ale produkt nie do końca przyjął się na rynku. Nie jest jednak tak źle, jak wielu sądziło. W artykule w Globes Sirin Labs obaliło doniesienia mediów o tym, że w ostatnich miesiącach nie płaciło swoim pracownikom. Personel został właściwie opłacony za marzec i otrzyma też wynagrodzenia za kwiecień.

Problemy w firmie prowadzonej przez Moshe Hogega wynikają zapewne z konkurencji na rynku. Jest już na nim parę urządzeń dedykowanych fanom kryptowalut.

HTC wystartowało z EXODUS 1 dużo wcześniej niż Sirin Labs ze swoim Finney. Telefon był początkowo dostępny tylko za kryptowaluty, ale następnie został udostępniony nabywcom też za gotówkę.

Samsung również postanowił skorzystać z mody na blockchain i wykorzystać to przy promocji najnowszego flagowego urządzenia – Galaxy S10. W telefonie znalazło się miejsce na portfel kryptograficzny, Dappsy oraz aplikację do cyfrowego podpisu.

To jednak nie koniec problemów powiązanych z Sirin Labs. W styczniu Moshe Hogeg został pozwany przez chińskiego inwestora na ponad 4,6 miliona dolarów. Powód? Rzekome sprzeniewierzenie środków zainwestowanych w jego drugą firmę z rynku blockchain – platformę Stox. Ten projekt biznesmena całkowicie upadł jeszcze pod koniec zeszłego roku.

Wiele startupów z obszaru technologii blockchain zwolniło część swoich pracowników w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Jest to wynikiem długiej bessy na rynku kryptowalut. Można zakładać, że część z nich przetrwa jednak gorszy okres i ponownie rozkwitnie podczas hossy.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 8,733.69
ethereum
Ethereum (ETH) $ 169.18
xrp
XRP (XRP) $ 0.236185
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 342.33
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 317.99
tether
Tether (USDT) $ 0.999893
litecoin
Litecoin (LTC) $ 57.66
eos
EOS (EOS) $ 3.62
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 18.20
stellar
Stellar (XLM) $ 0.061537