SimpleChain – blockchain w sądownictwie

Zapowiada się, ze blockchain wspomoże system sądownictwa. SimpleChain to publiczna i otwarta technologia łańcuchów bloków, która może przyczynić…

Zapowiada się, ze blockchain wspomoże system sądownictwa. SimpleChain to publiczna i otwarta technologia łańcuchów bloków, która może przyczynić się do wsparcia wymiaru sprawiedliwości.

SimpleChain – co to jest?

SimpleChain, czyli otwarta i publiczna struktura powstała po to, by pomóc rozwijać gospodarkę cyfrową. Cechą charakterystyczną tej technologii jest dwuwarstwowy łańcuch bloków. Jest on bazowany na Proof of Work (PoW).

Cała tworzona sieć jest elastyczna, co wpływa na znaczący w niej wzrost bezpieczeństwa. Dzięki takiej formule istnieje także możliwość wyposażenia jej w dodatkowy łańcuch poboczny (SubChain) do łańcucha głównego (MainChain). Łańcuch poboczny może znaleźć swoje miejsce w dowolnym algorytmie aplikacji.

Nad całym projektem rozwijania ekosystemu władzę sprawuje fundacja, która nazywa się tak samo, jak opisywania publiczna technologia, czyli SimpleChain.

SimpleChain i zastosowanie

SimpleChain jest siecią rozproszoną, co sprawia, że umożliwia ona wprowadzanie technologii blockchain oraz kontrolowanie jej na poszczególnych rozgałęzieniach. Obecnie zaczyna wspierać wymiar sprawiedliwości, a pierwsze projekty były wdrażane już w 2013 roku.

Zdano sobie sprawę, że system sądowniczy działa na tych samych zasadach, co technologia blockchain. Dzięki temu zjawisku struktura SimpleChain zaczęła współpracować z prawnikami, sądami internetowymi, kancelariami notarialnymi oraz instytucjami kryminalistycznymi. Wspólne działanie skierowanie było na rozwijanie łańcuchów bloków, a dokładnie na rozwijanie technologii, by dopasować je do danych w rozporządzeniach sądowych skupionych na walorach dowodu.

SimpleChain – system BaaS i token SPIC

SimpleChain tworzy także system BaaS oraz token SPIC. BaaS jest systemem, który tworzy platformę przeznaczoną dla programistów IT. Jej celem jest niwelowanie przeszkód na linii technologii blockchain oraz scentralizowanego systemu informatycznego. To ciągle rozwijany system, który ma się przyczynić do sprawniejszego wprowadzania SimpleChain w różnych dziedzinach biznesu.

Jedną z podstawowych barier prawnych mogą być kontynentalne Chiny, gdzie zakazany jest obrót cyfrową walutą.

SimpleChain został zbudowany na dwuwarstwowej strukturze, która pomaga w funkcjonowaniu sieci na zasadzie biznesowej. Technologia tokenów jest zatem rozsądnym rozwiązaniem.

SimpleChain bazuje na oryginalnym tokenie SPIC opartym na Proof of Work. Brakuje mu funkcji ICO i innych właściwości finansowych, ale jest nierozłącznym elementem blockchaina SimpleChain. Dzięki temu można zastąpić w sposób legalny kryptowalutę tokenem.

Blockchain i system sądownictwa

W 2016 roku wykorzystano pierwszy raz blockchaina w sądownictwie Chin. Miało to miejsce w ekspertyzie kryminalistycznej przekazanej do Baouquan.com.

W 2018 roku został natomiast wydany pierwszy wyrok sądowy w Chinach przy użyciu blockchaina SimpleChain.

Sprawa była związania z własnością intelektualną. SimpleChain działa obecnie we współpracy z Sądem Internetowym w Hangzhou, Pekinie, Guangzhou, Wysokim Trybunałem w Szanghaju i Syczuan. Prowadzone są także rozmowy na temat współpracy z Ludowym Sądem Najwyższym.

Total
1
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts