fbpx

Shinil Gold Coin – znaleźliśmy złoto więc uruchomimy ICO…

Shinil Group, firma zajmująca się poszukiwaniem skarbów w Korei Południowej, ogłosiła, że ​​uruchomi ICO po odkryciu wartego 130 miliardów dolarów złota ze szczątków rosyjskiego krążownika Dmitrii Donskoi.

Dmitrii Donskoi został zatopiony w 1905 roku po poważnym uszkodzeniu w wojnie rosyjsko-japońskiej. Od tamtego czasu “odnajdywano” go wiele razy w ciągu ostatnich dwóch dekad. Uważa się, że zawiera on 130 miliardów dolarów w postaci 5500 skrzyń wypełnionych sztabkami złota i 200 ton złotych monet.

Ostatnia firma, Shinil Group, która odkryła zaginiony kadłub w pobliżu wyspy Ulleungdo, przedstawiła zdjęcie pancernika jako dowód i stwierdziła że będzie wdrażać ICO, dzięki czemu token krypto będzie wspierany nowo odkrytym skarbem Dmitrii Donskoi.

Shinil Gold Coin

W filmie opublikowanym 16 lipca na YouTube, Shinil Group pokazał, jak odkrył wrak w ciągu dwóch dni (film został usunięty). Początkowo firma twierdziła, że ​​połowa złota zostanie zwrócona Rosji, a 10% zostanie przeznaczone na finansowanie turystyki na wyspie Ulleungdo. Teraz Shinil Group oświadczyła, że ​​planuje wprowadzić własną kryptowalutę o nazwie Shinil Gold Coin.

Sprzedaż prywatna podobno już się rozpoczeła, a główne ICO ma rozpocząć się 30 lipca. Jedna złota moneta Shinil będzie równa 10.000 wonów (8,87 $). Token pojawi się na różnych giełdach w sierpniu lub wrześniu tego roku.

Czy to ICO to scam?

Pojawia się kilka zapytań, które wzbudziły obawy(obiekcje) z różnych mediów. Po pierwsze, Ministerstwo “Morza i Rybołówstwa Korei Południowej” powiedziało w BBC Korean, że Shinil Group nie powiadomiła ani nie złożyła wniosku powiadamiającego o odkryciu Dmitrii Donskoi.
Po wykonaniu tej procedury firma będzie musiała zapłacić 10% wartości z wraku ministerstwu. Jedyną odpowiedzią na to pytanie jest stwierdzenie, że odzysk nastąpi w październiku, a w międzyczasie zostanie przeprowadzona kolejna konferencja prasowa.

Po drugie, oprócz komunikatu prasowego opublikowanego 17 lipca, Shinil Group nie podała żadnych szczegółów dotyczących zbliżającego się ICO. Firma nie ma oficjalnej strony internetowej ani konta w mediach społecznościowych. Nie ma również dostępnego oficjalnego dokumentu(whitepaper’u) zawierającego opisy zastastosowania Shinil Gold Coin.
Ze względu na te nierozwiązane kwestie ważne jest, aby inwestorzy kryptowalut dwa razy zastanowili się przed zainwestowaniem swoich pieniędzy w ICO. Konieczne jest zaznajomienie się z tym rynkiem oraz należy wiedzieć na co zwrócić uwagę by uniknąć scamowych ico.

O tym jak prawidłowo analizować projekty ICO znajdziecie pod tym linkiem: Jak wybierać perspektywistyczne projekty ICO ?
A waszym zdaniem? Czy to już szczyt ludzkiej wyobraźni by zbezpieczać projekty ICO wydobytymi skarbami morskimi…?

Obserwuj nas na Telegramie i zapisz się do naszego newslettera poniżej, aby być na bieżąco.
Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 7,892.27
ethereum
Ethereum (ETH) $ 248.23
ripple
XRP (XRP) $ 0.381517
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 409.10
litecoin
Litecoin (LTC) $ 93.59
eos
EOS (EOS) $ 6.24
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 33.12
tether
Tether (USDT) $ 1.00
stellar
Stellar (XLM) $ 0.125157
cardano
Cardano (ADA) $ 0.080896