Shiba inu – czy ta nowa kryptowaluta może rywalizować z dogecoinem?

Shiba inu, a więc SHIB to projekt, który jest kierowany przez społeczność. Jest on oparty na wyglądzie znanego…

Shiba inu, a więc SHIB to projekt, który jest kierowany przez społeczność. Jest on oparty na wyglądzie znanego psa Shiba Inu. Jego popularność napędzana jest głównie przez popularne media społecznościowe. Pies ten został nawet znany “zabójcą dogecoina”.

Strona projektu uważa, że może on pozostać znacznie poniżej jednego centa i prześcignąć nadal w bardzo krótkim czasie dogecoina i na dodatek bez finansowania, bez scentralizowanego zespołu oraz także bez przywództwa bezpośredniego. Inwestorzy teraz się zastanawiają: jak wygląda prognoza najnowsza shiba inu? Czy SHIB może rzeczywiście w długim okresie pokonać dogecoina?

Shiba Inu planuje giełdę zdecentralizowaną

Uruchomiony w miesiącu sierpniu ubiegłego roku przez użytkowników anonimowych kryptowalut, token shiba inu tak naprawdę został stworzony jako żart. Bardzo podobnie jak nieco wcześniej dogecoin. Twórcy shiba inu go opisują jako “eksperyment w spontanicznym oraz zdecentralizowanym budowaniu społeczności”.

Jest oparty na blockchainie Ethereum. SHIB to token ERC-20, który to będzie pierwszym z tokenów notowanym na giełdzie zdecentralizowanej ShibaSwap (DEX). Cel to konkurowanie z innymi DEXami, a tym Sushiswap czy też Uniswap. ShibaSwap przechodzi obecnie wszelkie audyty, testy bezpieczeństwa oraz także aktualizacje ostateczne przed uruchomieniem, zgodnie ze wszystkimi informacjami zawartymi na stronie projektu. Ekosystem Shiba Inu się rozrósł już do ShibaSwap, inkubatora artystów oraz także “fun tokens”. Deweloperzy również współpracują obecnie z artystami w celu opracowania wszelkich przedsięwzięć z tokenami nie-grywalnymi.

Analiza cen Shiba inu – spore wahania kryptowaluty

Cena shiba inu mocno wystrzeliła w górę w dniu 8 maja. Wówczas swoje wystąpienie miał prezes Tesli Elon Musk. Spowodowało ono wyprzedaż dogecoina. Cena SHIB z 0,00000279 dolarów wzrosła do 0,00001897 dolarów. Natychmiast została podniesiona kapitalizacja rynkowa. Wolumen obroty z 367,4 miliona dolarów skoczył do 6,1 miliarda dolarów i podniósł natychmiast swoją rynkową kapitalizację.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts