fbpx

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd wspiera obszar ICO

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) tworzy nowy dział dedykowany start-upom z branży fintech, w tym projektom ICO. Jego zadaniem będzie wsparcie przedsiębiorców w kwestiach prawnych.

Strategiczne Centrum Innowacji i Technologii Finansowej (FinHub) będzie miejscem, w którym regulator papierów wartościowych będzie mógł współpracować z przedsiębiorcami i deweloperami w obszarze technologii finansowych. Szczególnie brane są pod uwagę projekty działające w obszarze blockchaina, zautomatyzowanego doradztwa inwestycyjnego i sztucznej inteligencji.

Zgodnie z zapowiedziami, FinHub będzie publikował informacje udostępniane przez SEC, jak również pozwalał innowatorom zadawać pytania odnośnie regulacji prawnych. Nowy dział będzie także współpracował z innymi regulatorami, zarówno krajowymi, jak i międzynarodowymi. Dodatkowo FinHub będzie gospodarzem FinTech Forum, które w przyszłym roku skupi się na DLT i cyfrowych aktywach.

FinHub będzie prowadzony przez starszego doradcę SEC ds. zasobów cyfrowych i innowacji, Valerie Szczepanik. Będzie również obsadzony przez urzędników SEC, którzy wcześniej pracowali nad kwestiami związanymi z  obszarem fintech.

Szczepanik, która sprawuje również funkcję dyrektora w dziale Corporate Finance, należącym do SEC, powiedziała w oświadczeniu:

“Pracownicy SEC są zaangażowani od jakiegoś czasu w działania mające na celu zrozumienie pojawiających się technologii, komunikowanie stanowiska agencji w nowych kwestiach i ułatwianie korzystnych innowacji na rynku papierów wartościowych. Tworząc FinHub, mamy nadzieję udostępnić przedsiębiorcom, programistom i ich doradcom, miejsce do współpracy z pracownikami SEC, poszukiwania finansowania i testowania pomysłów”.

Przewodniczący SEC, Jay Clayton dodał w oświadczeniu, że agencja dąży do współpracy z inwestorami i innymi uczestnikami rynku, w kwestiach takich jak generowanie kapitału i usługi finansowe, przy jednoczesnym utrzymaniu ochrony inwestorów.

“FinHub to miejsce, w którym koncentrujemy nasze wysiłki na badaniu innowacyjnych rozwiązań na rynkach papierów wartościowych. Są one obiecujące, ale także wymagają elastycznej i szybkiej reakcji ze strony regulatorów.” – powiedział.

Zasubskrybuj nasz kanałKryptowalutowe wiadomości w formie wideo Dołącz do naszego TelegramaDodatkowe newsy na telefon

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 10,084.49
ethereum
Ethereum (ETH) $ 178.60
ripple
XRP (XRP) $ 0.256738
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 303.15
litecoin
Litecoin (LTC) $ 70.96
tether
Tether (USDT) $ 1.00
eos
EOS (EOS) $ 3.78
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 21.86
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 125.97
monero
Monero (XMR) $ 71.98