fbpx

WAŻNE: Decyzja SEC w sprawie utworzenia ETF dla Bitcoina przesunięta.

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) przełożyła decyzję o wprowadzeniu na rynek giełdowego funduszu inwestycyjnego Bitcoin (ETF) do 30 września, zgodnie z oficjalnym dokumentem wydanym 7 sierpnia. Rynek zareagował znaczącymi spadkami na giełdach.

ETF to papiery wartościowe obejmujące koszyk aktywów proporcjonalnie reprezentowanych w akcjach funduszu. Wprowadzenie takiego funduszu jest postrzegane przez wielu inwestorów jako potencjalny krok naprzód w masowej adopcji kryptowalut. Będzie to regulowany instrument finansowy świadczący o dojrzewaniu rynku cyfrowych aktywów.

Rozważany fundusz jest wspierany przez firmę inwestycyjną VanEck i firmę finansową SolidX. Według zapowiedzi ma być notowany na giełdzie papierów wartościowych BZX w Chicago Board of Exchange (CBOE). SEC ma teraz prawie dwa miesiące na rozważenie wniosku złożonego przez CBOE Global Markets Inc., na którego akceptację czeka cały świat kryptowalut.

Najnowszy komunikat mówi, że ​​SEC otrzymała ponad 1300 komentarzy na temat proponowanej zmiany zasad proponowanej przez VanEck SolidX Bitcoin Trust. Zgodnie z dokumentem, w ciągu 45 dni od złożenia proponowanej zmiany przepisów lub w ciągu 90 dni, jeżeli Komisja uzna to za słuszne, wówczas zatwierdzi, odrzuci lub przedłuży okres rozpatrywania. W dokumencie możemy przeczytać:

“W związku z tym Komisja, zgodnie z § 19 (b) (2) ustawy 6, wyznacza 30 września 2018 r. jako datę, do której zatwierdzi, odrzuci, lub ponownie zweryfikuje, proponowaną zmianę zasad (numer pliku SRCboeBZX-2018-040). ”

200 000 $ za udział w funduszu VanEck SolidX Bitcoin Trust

VanEck i SolidX po raz pierwszy ogłosiły fizycznie wspierany ETF Bitcoin w dniu 6 czerwca. Zgodnie z wnioskiem SEC, cena każdego udziału w funduszu VanEck SolidX Bitcoin Trust wynosi 200 000 $. Prezes zarządu SolidX, Daniel H. Gallancy, powiedział  w wywiadzie dla CNBC, że wysoka cena odzwierciedla plan funduszu, którym jest skupienie się na inwestorach instytucjonalnych, a nie detalicznych.

W ubiegłym miesiącu SEC opóźniła decyzję w sprawie wniosku Direxion o utworzenie funduszu ETF Bitcoin do 21 września. Regulator odrzucił także wniosek Bats BZX Exchange, Inc. (BZX) oraz Winklevoss Bitcoin Trust, pierwotnie złożony w 2016 r.

Agencja wskazała na zasadniczo nieuregulowaną naturę rynku Bitcoina, jako główny powód odrzucenia wniosku.

“Kiedy rynek jest nieuregulowany, muszą istnieć znaczące, regulowane rynki instrumentów pochodnych powiązane z aktywami bazowymi, z którymi giełda może wejść w umowę dotyczącą nadzoru. “

Treść wspomnianego oświadczenia SEC:

Obserwuj nas na Telegramie i zapisz się do naszego newslettera poniżej, aby być na bieżąco.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 3,870.18
ethereum
Ethereum (ETH) $ 134.96
ripple
XRP (XRP) $ 0.314094
eos
EOS (EOS) $ 3.61
litecoin
Litecoin (LTC) $ 52.41
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 131.73
tether
Tether (USDT) $ 1.01
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 13.14
stellar
Stellar (XLM) $ 0.085529
tron
TRON (TRX) $ 0.023344