fbpx

Satoshi Nakamoto jest byłym handlarzem narkotyków, który siedzi w więzieniu?

Czy jedna z największych tajemnic świata kryptowalut została właśnie rozwiązana? Czy wiemy już, kim jest Satoshi Nakamoto, enigmatyczny twórca Bitcoina? W świecie online nie był “widziany” od ponad ośmiu lat. Pojawiły się jednak dowody wskazujące na to, że jest nim Paul Le Roux, który przebywa w więzieniu od 2012 r.

Według nowej teorii, za Bitcoinem miałby od początku stać Paul Le Roux. To 46-letni szef kartelu narkotykowego i postać niemal tak ekstrawagancka jak sam Craig Wright, który też stara się uchodzić za Nakamoto. Fani literatury faktu mogą być zaznajomieni z jego biografią. Można o nim bowiem przeczytać w książce „The Mastermind”.

Kim jest Le Roux?

Bohater tego tekstu był genialnym programistą, ale też szefem kartelu narkotykowego.

Dziś sugeruje się, że Paul Le Roux może być Satoshim Nakamoto i że Craig Wright jest w posiadaniu jego dysków twardych zawierających portfele z ogromnymi ilościami Bitcoinów. To szalona teoria, ale po jej analizie można dojść do wniosku, że ma pewne podstawy.

Jak podaje Wikipedia:

„Paul Calder Le Roux jest byłym programistą, byłym szefem kartelu kryminalnego i informatorem amerykańskiej Agencji ds. Zwalczania Narkotyków (DEA). W 1999 roku stworzył E4M, darmowy program do szyfrowania dysków z otwartym systemem, i jest twórcą otwartej wersji TrueCrypt, opartej na kodzie E4M.”

Dziś Le Roux przebywa w amerykańskim areszcie za… przygotowywanie zamachów na sześć osób.

Jeśli jakikolwiek scenarzysta zastanawia się nad filmem o Satoshim Nakamoto i szuka inspiracji, ma tu gotowy scenariusz. Le Roux zajmował się też przemytem, handlem narkotykami, złotem i robił wiele innych nielegalnych rzeczy. Ponadto w jednym z fałszywych paszportów nosił nazwisko „Solotshi”, czyli podobne do Satoshi – a to dopiero początek dziwnych zbiegów okoliczności.

Jeden forumowicz 4chan uważa, że ten domniemany twórca BTC zamierzał za pomocą kryptowaluty prać pieniądze, które zarabiał dzięki swojej nielegalnej działalności. Niestety wkrótce po tym, jak ponoć stworzył pierwszą na świecie kryptowalutę, na jego trop wpadły służby USA. W podobnym okresie, gdy Satoshi ucichł i przestał pisać w sieci, Le Roux został schwytany przez organy ścigania i ma – zdaniem wspomnianego forumowicz – spędzić “resztę życia gnijąc w więziennej celi.”

Po co światu Bitcoin?

Nawet jeśli Le Roux stworzył Bitcoina, to nie wynika z tego, że jego celem było pranie pieniędzy, jak chce tego internauta z 4cahn. Wizja kryptowaluty mogłaby być przedłużeniem jego obsesji na punkcie kryptografii, która sięga lat 90-tych.

Był on też genialnym programistą. W 1997 roku rozpoczął pracę nad E4M (Encryption for the Masses), oprogramowaniem, które “jest zdolne do szyfrowania całych dysków”.

Ponadto na stronie internetowej E4M Le Roux opublikował rodzaj manifestu stwierdzającego, że rządy coraz częściej gromadzą dane nt. swoich obywateli, czemu zdecydowanie się sprzeciwiał. Zapewne przypomina wam to postawę Nakamoto…

Nakamoto a Le Roux

Jest też parę innych kwestii, które łączą obu panów. Obaj byli programistami znającymi C ++. Wykazywali duże zainteresowanie kryptografią i kwestiami zwianymi z prywatnością. Pisownia i język Satoshi’ego są zgodne z tymi Le Rouxa.

Czy to jednak wystarczy, by uwierzyć w to, że Le Roux jest twórcą BTC? Obawiamy się, że prawdy na ten temat nie poznamy już nigdy…

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 8,550.42
ethereum
Ethereum (ETH) $ 191.79
ripple
XRP (XRP) $ 0.273317
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 230.56
tether
Tether (USDT) $ 1.01
litecoin
Litecoin (LTC) $ 57.87
eos
EOS (EOS) $ 3.16
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 17.35
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 87.89
stellar
Stellar (XLM) $ 0.062293