fbpx

Samsung akceptuje kryptowaluty

Samsung już od jakiegoś czasu wyrażał zainteresowanie technologią Blockchain, a teraz ogłosił akceptację kryptowalut. Na początku będzie to możliwe w trzech krajach nadbałtyckich. Decyzja jest wynikiem nowego partnerstwa Samsunga z platformą płatności CopPay.

Samsung akceptuje płatności kryptowalutami

Samsung, gigant technologiczny z Korei, ogłosił, że rozpoczyna akceptację płatności kryptowalutami. Jest to ogromny krok w stronę globalnej akceptacji kryptowalut. Będzie to możliwe dzięki strategicznemu partnerstwu z platformą CopPay.

Przewiduje się, że wprowadzenie nowych rozwiązań płatniczych w firmie Samsung odbędzie się w kilku etapach. Pierwszy obejmuje wdrożenie systemu płatności w 3 krajach nadbałtyckich. Oficjalna informacja w tej sprawie pojawiła się 20 lipca. Według doniesień, na początku płatności kryptowalutami będzie akceptować kilka sklepów. Należą do nich punkty w Rydze na Łotwie, w estońskim Tallinie, a także w Kownie na Litwie.

Do tej pory ani wspomniane sklepy, ani sama firma Samsung, nie określiły, jakie mają oczekiwania związane z wdrażanym rozwiązaniem. Możemy jednak przypuszczać, że pójdzie za tym wzrost sprzedaży, a wielu entuzjastów kryptowalut będzie zachwyconych nowymi możliwościami.

Informacje opublikowane przez CopPay wskazują, że lista kryptowalut, które Samsung zaakceptuje już od samego początku jest dość pokaźna. Będą to Bitcoin (BTC), Litecoin (LTC), Ripple (XRP), Ethereum (ETH), Steem oraz Dash. Decyzja Samsunga może wskazywać na to, że firma uważa, że ​​powszechne przyjęcie kryptowalut zbliża się dużymi krokami. Gigant z Korei nie czeka jednak na masową akceptację walut cyfrowych, a zamiast tego sam wskazuje drogę.

Współpraca firmy Samsung z CopPay

Na podstawie wcześniejszych informację upublicznionych przez firmę można było spodziewać się takiej decyzji. Samsung nie chce ograniczać akceptacji kryptowalut wyłącznie do fizycznych sklepów. Już w tej chwili mówi się, że sklepy internetowe firmy również już wkrótce zaczną przyjmować płatności w tej formie. Nie wiadomo jednak kiedy dokładnie to nastąpił, ponieważ Samsung nie wydał oficjalnego komunikatu w tej sprawie.

Ponadto, firma CopPay stwierdziła, że ​​Samsung nie jest jedynym dużym graczem, który chce akceptować płatności kryptowalutami. Wiele innych firm również nad tym pracuje i niebawem pójdą śladami koreańskiej korporacji.

Platforma CopPay postrzega to jako rosnący trend, który prowadzi do cyfryzacji przedsiębiorstw. Klienci otrzymają nowy sposób płacenia za produkty i usługi. Przewiduje się, że kryptowaluty już niebawem staną się formą płatności powszechnie akceptowaną w restauracjach i u sprzedawców detalicznych.

Decyzja Samsunga nie jest zaskoczeniem, biorąc pod uwagę jego zaangażowanie w projekty badawcze związane z blockchainem. Same kryptowaluty również były przedmiotem zainteresowania tego technologicznego giganta. Pojawiły się m.in. informacje o tym, że ​​firma stworzy własne chipy, które pozwolą jej wejść na rynek koparek kryptowalut. Równolegle Samsung kontynuuje rozwój nowego systemu opartego o blockchain, który zamierza wykorzystać do śledzenia przesyłek.

Obserwuj nas na Telegramie i zapisz się do naszego newslettera poniżej, aby być na bieżąco.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 8,767.77
ethereum
Ethereum (ETH) $ 222.91
xrp
XRP (XRP) $ 0.233014
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 324.38
tether
Tether (USDT) $ 0.996274
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 230.59
litecoin
Litecoin (LTC) $ 61.12
eos
EOS (EOS) $ 3.58
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 18.53
tezos
Tezos (XTZ) $ 2.85