Salwador uznał Bitcoin za w pełni prawny środek płatniczy

Ustawa dotycząca uznania Bitcoina za środek pełnoprawny płatniczy autorstwa Nayiba Bukele – prezydenta Salwadora została uchwalona przez parlament…

Ustawa dotycząca uznania Bitcoina za środek pełnoprawny płatniczy autorstwa Nayiba Bukele – prezydenta Salwadora została uchwalona przez parlament salwadorski.

Salwador a BTC

Prezydent Salwadoru kilka dni temu ujawnił podczas konferencji w Miami Bitcoin 2021, że planuje BTC uczynić w pełni legalnym płatniczym środkiem w swoim kraju. Obecnie ustawa prezydenta jest już przegłosowana w Kongresie tego kraju. Prezydent Nayib Bukele przekazał także, że podpisze ustawę najpóźniej w dniu dzisiejszym. Dodał także, że samo zaakceptowanie Bitcoina jako płatniczego środka będzie obowiązkowe w zasadzie dla wszystkim firm w jego kraju.

Firmy to muszą przyjąć zgodnie z obowiązującym prawem. Jeśli pojedziemy do Meksyku, to muszą uznać peso. W przypadku Salwadoru Bitcoin będzie już pełnoprawnym środkiem płatniczym, tak samo jak w USA amerykański dolar.

Zapowiedział także, że w czwartek się spotka z Międzynarodowym Funduszem Walutowym. Rząd także wyda portfel oficjalny na Bitcoiny i zamierza trzymać dokładnie 150 milionów dolarów ekwiwalentu w Bitconie w powierniczym funduszu w swoim tak zwanym “banku rozwoju”. Zapytany, czy kraj umieści Bitcoina w swojej walutowej rezerwie, polityk opowiedział, że nie ma dziś żadnych takich planów. Jednak nie wyklucza, że powstaną takowe.

Wyjaśnił, że wszystko się bardzo szybko rozwija i nie wyklucza posiadania Bitcoina w rezerwach w najbliższej przyszłości.

Prezydent także powiedział, że już nie myśli o wydobywaniu Bitcoinów przez państwo, ale jest nastawiony przychylnie do samej idei kopania kryptowalut w wykorzystaniem odnawialnej energii.

Ustawa o Bitcoinie

Celem tej ustawy jest uregulowanie Bitcoina jako prawnego i nieograniczonego środka płatniczego. Projekt ustawy zawiera także listę wszelkich propozycji nas interesujących, takich jak podatek zerowy od zysków kapitałowych właśnie od obrotu BTC czy też płacenie podatków przy pomocy Bitcoinów.

Zgodnie z tą ustawą państwo zapewni odpowiednią infrastrukturę. Ona umożliwi użytkowników Bitcoina niemal natychmiastową konwersję z BTC na USD.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts