fbpx

Rosja wkrótce wprowadzi regulacje dot. rynku kryptowalut

Bank centralny Rosji uważa, że ​​projekt ustawy dot. kryptowalut i rynku blockchain jest wystarczająco dopracowany, aby zostać ostatecznie przyjęty jeszcze wiosną 2019 r. Informację podała lokalna agencja prasowa TASS dn. 22 maja.

Olga Skorobogatova, pełniąca funkcję pierwszego zastępcy gubernatora rosyjskiego banku centralnego, oświadczyła, że ​instytucja oczekuje, że ustawa zatytułowana„On Digital Financial Assets” (DFA) zostanie przegłosowana podczas wiosennej sesji obrad w 2019 r. Wszystko zgodnie z zarządzeniem prezydenta kraju Władimira Putina.

Przepisy są gotowe, ale czy są potrzebne?

Przemawiając na niedawnym posiedzeniu Dumy, Skorobogatova argumentowała, że ​​DFA, jak również projekt ustawy o finansowaniu społecznościowym i innych kwestiach związanych z kryptowalutami, są wystarczająco dopracowane, aby mogły zostać przyjęte podczas sesji.

Urzędniczka podkreśliła również, że wszystkie te projekty ustaw są „kluczowe dla kraju i pozwolą na realizację nowych projektów [biznesowych]”.

Jej słowa mogą lekko dziwić. Dlaczego? Bowiem rosyjski premier i były prezydent Dmitrij Miedwiediew oświadczył ostatnio, że regulowanie rynku cyfrowych walut nie jest priorytetem dla Rosji, ponieważ kryptowaluty „straciły swoją popularność”.

Wczoraj przewodniczący Komitetu Rynku Finansowego w rosyjskim parlamencie ujawnił też, że władze rosyjskie musiały opóźnić drugie czytanie DAF ze względu na zalecenia Grupy Specjalnej ds. Przeciwdziałania Praniu Pieniędzy (FATF).

Podczas gdy FATF zobowiązało Dumę do ustanowienia głównych terminów branżowych, takich jak „kryptowaluty” i „bitcoin (BTC)”, rosyjski bank centralny miał podobno wpływać na prawodawców, aby uniknąć uwzględnienia niektórych terminów w projekcie ustawy.

KryptoRubel

Rosja jest dużo bardziej aktywna w temacie kryptowalut, niż może się nam wydawać. Od 2017 r. w kraju mówi się o wprowadzeniu stablecoina (KryptoRubla), który byłby cyfrowym odbiciem papierowej waluty.

Ostatnio pojawiły się nawet sugestie, że władze rozmawiają z Wenezuelą o handlu opartym na Petro, tokenie, który powstał za zalecenie Nicolasa Maduro. Takie rozwiązanie pomogłoby obu państwom łatwo obchodzić sankcje, którymi obłożyły je Stany Zjednoczone.

O Rosjanach mówiło się też w kontekście ostatniej hossy na kryptowalutach. Ponoć rosyjska elita finansowa masowo zaczęła kupować BTC, by dzięki temu obchodzić amerykańskie sankcje.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 9,922.16
ethereum
Ethereum (ETH) $ 215.28
ripple
XRP (XRP) $ 0.316282
litecoin
Litecoin (LTC) $ 92.27
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 301.44
tether
Tether (USDT) $ 1.00
eos
EOS (EOS) $ 3.96
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 27.36
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 122.43
stellar
Stellar (XLM) $ 0.082930