fbpx

Ron Paul: Bitcoin wygra, dolar upadnie!

Legendarny amerykański polityk Ron Paul twierdzi, że zakazanie Bitcoina jest wysoce nieprawdopodobne, z kolei upadek dolara jest nieunikniony.

Były kongresmen z USA dr Ron Paul niedawno uczestniczył w konferencji dot. kryptowalut – Consensus w Nowym Jorku. Pojawił się na niej jako gość specjalny Digital Asset Policy Network. Ten emerytowany polityk i ojciec chrzestny współczesnego prawicowego ruchu libertariańskiego mówił o potencjalnej “śmierci” dolara i wzroście znaczenia Bitcoina. Oba aktywa określił kolejno jako: “destrukcyjne” i “suwerenne”.

Nowy, lepszy świat?

Paul, pytany na wydarzeniu przez media o swój stosunek do kryptowalut, stwierdził, że nigdy nie miał nic przeciwko nowej technologii. Był też zafascynowany Bitcoinem, jego rozwojem na rynku i dzikimi wahaniami ceny. Dodał, że Bitcoin oferuje dziś alternatywę dla obecnego systemu finansowego. Polityk zdecydowanie opowiada się za wolnym rynkiem.

Kryptowaluty mają jednak w USA wrogów. W maju kongresman Brad Sherman wezwał władze do całkowitego zakazu używania Bitcoinów. Tłumaczył to powodami makroekonomicznymi:

“Szukam osób, które dołączą do mnie przy wprowadzaniu [w życie] ustawy zakazującej kryptowalut, [wszystko to] aby zabić to w zarodku, po części dlatego, że ogromna część naszej międzynarodowej siły wynika z faktu, że dolar jest standardową jednostką międzynarodową w finansach i handlu.”

Ron Paul, zapytany o to, po prostu odpowiedział, że Sherman nie ma siły przebicia, a zakaz Bitcoina jest mało prawdopodobny. Dodał, że to stawisko z serii „nie zadzieraj z dolarem”. Uważa też, że doprowadzi to do samozniszczenia dolara.

Pokonaj FED!

W swojej książce z 2009 r. „Skończ z FED” Ron Paul określił dolara jako tykającą bombę zegarową. Zapytano go, czy kryptowaluty mogą być teraz postrzegane jako zabezpieczenie w czasach niestabilności rynku. Nie ma on żadnych wątpliwości, że odpowiedź brzmi “tak”.

Paul dodaje, że początkiem końca dolara była rezygnacja ze standardu złota w 1971 r. Wtedy siła nabywcza dolara gwałtownie spadła. Z kolei zmienność Bitcoina jest spowodowana faktem, że jest to nowa forma pieniędzy, która będzie miała swoje wzloty i upadki. Zakazanie jej nie jest odpowiedzią – uważa polityk.

Dodał, że kryptowaluty wymagają mądrych regulacji.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 9,922.16
ethereum
Ethereum (ETH) $ 215.28
ripple
XRP (XRP) $ 0.316282
litecoin
Litecoin (LTC) $ 92.27
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 301.44
tether
Tether (USDT) $ 1.00
eos
EOS (EOS) $ 3.96
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 27.36
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 122.43
stellar
Stellar (XLM) $ 0.082930