fbpx

Robisz zdjęcia? Możesz dzięki temu zarobić BTC!

Lightning Hosted to nowa platforma do udostępniania obrazów i zdjęć. Jej administratorzy dzielą jednak swoje przychody z reklam z twórcami. Wszystko płatne w BTC.

Rozpoczęcie współpracy z Lightning Hosted jest bardzo proste: prześlij po prostu swoje zdjęcie czy grafikę, które według ciebie zwiększą ruch i otrzymuj potem w zamian przychody z reklam. Styl wykonania jest na prawdę dowolny: od memów (oby zabawnych!), przez fotografie, grafiki czy obrazy po skany popularnych tweetów lub postów na Facebooku (w chwili obecnej hitem na portalu jest właśnie to ostatnie).

Jak to działa?

Istnieją jednak pewne logiczne ograniczenia tego, co możesz przesłać. Blokowane są np. zdjęcia promujące pornografię czy przemoc, itp. Grafiki chronione prawem autorskim także – co oczywiste – są zakazane.

Zanim prześlesz obraz, zostaniesz też poproszony o uiszczenie niewielkiej opłaty. Owe wkupne służy temu, by twórcy witryny mogli pokryć koszty jej utrzymania. Płatności można dokonać tylko w w Bitcoinach i za pomocą Lightning Network. Po przesłaniu danego obrazu zostanie wyświetlony kod QR i odpowiedni adres sieci, na który należy dokonać wpłaty. Po opłaceniu “rachunku” otrzymasz unikalny adres URL z linkiem do obrazu, który zawiera reklamy.

BTC (a konkretnie Satoshi) zaczną gromadzić się na twoim koncie i teoretycznie mogą zostać wypłacone w dowolnym momencie. Przynajmniej tak ma to działać docelowo. Ponieważ strona jest jeszcze w fazie beta, jej założyciel twierdzi, że kwota Satoshi nie zawsze będzie dokładna. Wypłaty też mogą zostać opóźnione, dopóki platforma nie uzyska najpierw kwot od reklamodawców. Ot, komplikacje jak przy każdym nowym projekcie.

Sieć błyskawic

Technologia Lightning Network i cała “błyskawiczna” sieć mocno urosły w ciągu ostatniego roku. Dziś sieć może już zaimponować użytkownikom ponad 8 tysiącami węzłów i 5 milionami USD pojemności.

Lightning Network powstało w celu rozwiązania problemów związanych ze skalowalnością Bitcoina. Mimo, że wciąż jest w fazie rozwoju i eksperymentu, to już udowodniło swój sukces. Korzystanie z sieci zwiększyło się dzięki wsparciu różnych kampanii prowadzonych przez społeczność Bitcoina.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 8,767.77
ethereum
Ethereum (ETH) $ 222.91
xrp
XRP (XRP) $ 0.233014
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 324.38
tether
Tether (USDT) $ 0.996274
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 230.59
litecoin
Litecoin (LTC) $ 61.12
eos
EOS (EOS) $ 3.58
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 18.53
tezos
Tezos (XTZ) $ 2.85