fbpx

Robert Kiyosaki: Bitcoin “pieniądz ludzi” zdetronizuje “scam” dolara amerykańskiego

Znany na całym świecie autor książki “Bogaty ojciec, biedny ojciec”, Robert Kiyosaki przewiduje, że nadchodzi największy krach ekonomiczny. Kiyosaki, mówi również, że Złoto, Srebro oraz kryptowaluty – pieniądze ludzi wkrótce przezwyciężą “SCAM” jakim jest Dolar Amerykański. 

Robert Kiyosaki: Następny krach będzie największy ze wszystkich

Znany autor książek biznesowych, Robert Kiyosaki, ostrzega, że nadchodzi krach ekonomiczny jakiego nikt jeszcze nie widział. Nie jest wstanie dokładnie przewidzieć, kiedy ten krach nadejdzie, jednakże rynek już odczuwa jego nieuniknione nadejście. 

Zgodnie z tym co mówi, “wstrząsy wstępne [w odniesieniu do trzęsienia Ziemi] rozbrzmiewają już teraz”. Oznacza to, że może krach może nastąpić wcześniej niż później. Robert Kiyosaki tak wypowiada się o krachu: 

“Niestety mieliśmy duże załamanie rynku w 2000, oni nazwali to pęknięciem bańki dotcom, później w roku 2018 mieliśmy krach na rynku nieruchomości [związany z kredytami wysokiego ryzyka, udzielanymi ludziom o niskiej zdolności kredytowej]. Następny będzie największy z nich wszystkich.” 

Oprócz tego Robert Kiyosaki mówi również o tym, że że waluty fiat są stale dodrukowywane, co tylko pompuje bańkę jeszcze bardziej:

“W 1971 Nixon ściągną parytet złota z dolara i tym samym USD stało fałszywym pieniądzem.  Problemem jest jednak to, że oprócz tego dolar stał się również niewidoczny, dzięki czemu mogli go drukować tyle ile tylko chcieli. Dlatego oszczędzający zostali zmieceni”. 

Jak mówi Robert Kiyosaki, najlepszą kontrą na takich krach jest inwestycja w złoto lub srebro ponieważ gdy “dolar idzie w dół, złoto rośnie na wartości”

The best counter to this crash explained by him is to invest in gold or silver coins as when “dollar goes down, gold goes up”.

Inni eksperci również twierdzą, że czekają nas epickie spadki

Robert Kiyosaki nie jest jedynym, który tak sądzi. Od jakiegoś czasu inni eksperci również podpisują się pod takim scenariuszem.

W kwietniu 2018, Bill Gates powiedział, że kryzys finansowy, jak ten z 2008 zdecydowanie nadchodzi. “Trudno powiedzieć kiedy, lecz jest to oczywiste. Na szczęście, ostatni przetrwaliśmy w miarę dobrze”. Jim Rogers, współzałożyciel Quantum Fund stwierdził w zeszłym roku, że następny rynek niedźwiedzi będzie najgorszy: “Możemy zobaczyć największy krach w moim całym życiu, i to całkiem niedługo”.

Była menadżer Goldman Sachs, Nomi Prins również stwierdziła w maju 2018, że: “zmierzamy w stronę kolejnych epickich spadków”, które “zdewastują globalną ekonomię”. 

Dolar to pikuś, Bitcoin to sposób na przyszłość

Jest to ogromna szansa dla Bitcoina i innych kryptowalut. W momencie krachu to właśnie cyfrowe waluty obstawia się jako te, które zainteresują inwestorów, jako potencjalna dźwignia na zawalenie rynku akcji. Kiyosaki uważa podobnie, gdy mówi o swoim punkcie widzenia na waluty cyfrowe.

“Obecnie mówię o trzech typach pieniędzy. Jednym z nich są pieniądze Boga, którymi są złoto i srebro”. Zostaną na ziemi nawet po wyginięciu karaluchów. Zawsze tu będą. Kolejnym rodzajem są pieniądze rządów (… ) czyli waluty fiat (…) dolar, juan, euro. Ostatnim rodzajem są pieniądze ludzi, czyli waluty cyfrowe.” 

Jak mówi dalej: “uważam, że dolar to pikuś ponieważ złoto i srebro oraz waluty cyfrowe wkrótce go zdetronizują (…) dolar amerykański to scam [oszustwo]”. Kiyosaki wierzy, że: “jesteśmy świadkami końca dolara”. 

Cóż, można się spodziewać, że kiedy dolar “złapie doła” to najprawdopodobniej Bitcoin ocknie się ze snu zimowego, jako że, milenialsi preferują kryptowaluty niż złoto.
Obserwuj nas na Telegramie i zapisz się do naszego newslettera poniżej, aby być na bieżąco.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 9,242.88
ethereum
Ethereum (ETH) $ 187.73
ripple
XRP (XRP) $ 0.290157
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 292.76
tether
Tether (USDT) $ 1.00
litecoin
Litecoin (LTC) $ 62.00
eos
EOS (EOS) $ 3.50
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 20.40
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 134.29
stellar
Stellar (XLM) $ 0.074915