fbpx

Ripple wyprzedziło Ethereum po wzroście 120% w ciągu tygodnia

W top 3 kryptowalut odbyła się dość niespodziewana roszada. W ostatnich dniach większość kryptowalut notowało wzrosty, jednak Ethereum wciąż nie daje inwestorom powodów do zadowolenia. Ustąpił właśnie z drugiego miejsca na liście kryptowalut pod względem kapitalizacji, a jego miejsce przejął Ripple (XRP).

Według serwisu CoinPaprika, XRP ma obecnie całkowitą wycenę 24,5 miliardów dolarów. Wyprzedził tym samym Ethereum o ok. 1 mld dolarów. W ciągu minionej doby, cena Ripple wzrosła o ok. 65%, a w ciągu ostatniego tygodnia aż o 120%.

Wpływ na obecny rajd ceny tej kryptowaluty mogło mieć m.in. ogłoszenie, w którym ujawniono najnowsze plany startupu z San Francisco. Ujawniono, że w ciągu miesiąca zostaną udostępnione nowe, bazujące na XRP rozwiązania blockchainowe dla korporacji.

Inwestorzy pozytywnie nastawieni do Ripple (XRP)

Matthew Newton, analityk w eToro wypowiedział się ostatnio pozytywnie na temat Ripple:

“Mimo że jest to jedna z najbardziej scentralizowanych kryptowalut, klienci eToro są bardzo zainteresowani XRP. Ma większe zainteresowanie niż jakikolwiek inny zasób na naszej platformie. Widzieliśmy w przeszłości, że cena ma tendencję do poruszania się w krótkich, ostrych seriach, zbierając dużo impetu podczas budowania hype. Dopiero okaże się, o ile jeszcze może pójść.”

Ed Cooper, szef działu telefonii komórkowej w przyjaznej kryptowalutom firmie Revolut, powiedział w przesłanym mailem oświadczeniu:

“Wysokie wartości transakcji w połączeniu z nastrojami rynkowymi po poniedziałkowym ogłoszeniu, mogły rzeczywiście być przyczyną, dla której XRP zdobył prawie 50% w ciągu ostatnich 24 godzin. Choć jest to dobra wiadomość dla wielu entuzjastów kryptowalut, a zwłaszcza dla fanów XRP, to okaże się, czy wzrostowy trend będzie dominować, biorąc pod uwagę obecne warunki rynkowe. Wiedzieliśmy, że prawie wszystkie kryptowaluty straciły na wartości od początku roku.”

Dotychczas XRP udawało się już na krótki czas przekraczać kapitalizację Ethereum w grudniu i na początku stycznia. W wyniku szału inwestycyjnego Ripple osiągnął cenę 3,84 USD i znalazł się zaraz za Bitcoinem, osiągając 100 miliardów dolarów kapitalizacji. Ethereum ostatecznie odzyskało srebrny medal i utrzymywało ją aż do teraz.

Zasubskrybuj nasz kanałKryptowalutowe wiadomości w formie wideo Dołącz do naszego TelegramaDodatkowe newsy na telefon

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 8,550.42
ethereum
Ethereum (ETH) $ 191.79
ripple
XRP (XRP) $ 0.273317
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 230.56
tether
Tether (USDT) $ 1.01
litecoin
Litecoin (LTC) $ 57.87
eos
EOS (EOS) $ 3.16
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 17.35
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 87.89
stellar
Stellar (XLM) $ 0.062293