fbpx

Ripple nawiązuje współprace z giełdą Bittrex dla transakcji xRapid

Aby jeden z produktów XRP do transgranicznego rozliczania płatności, xRapid osiągnął największy sukces, Firma Ripple podpisała umowę z trzema nowymi partnerami giełdowymi – Bittrex, Bitso i Coins.ph.

Bittrex będzie działał jako preferowana giełda dla transakcji xRapid, w których będzie zastosowanie dolara amerykańskiego, a Bitso i Coins.ph będą giełdami preferowanymi odpowiednio dla Peso meksykańskich i Peso filipińskich.

Cory Johnson, główny strateg w Ripple, powiedział:

“Bittrex jest jedną z największych giełd kryptowalut w USA. To samo dotyczy Bitso w Meksyku i Coins.ph na Filipinach. To sprawia, że ​​ogłoszenie nawiązania współprac jest ważnym krokiem dla xRapid.”

Jak będą wyglądać transakcje xRapid?

Oto, jak przykładowo będzie wyglądał przepływ płatności xRapid:

  1. Instytucja finansowa, która ma założone konto na giełdzie Bittrex, inicjuje płatność w dolarach amerykańskich za pośrednictwem xRapid, który jest natychmiast konwertowany na XRP na tej giełdzie.
  2. Kwota płatności w XRP jest rozliczana w Księdze XRP.
  3. Bitso – poprzez swoją pulę płynności meksykańskiego Peso – natychmiast zamienia XRP na fiat, który jest następnie rozliczany na docelowe konto bankowe.

Instytucje finansowe, które uczestniczyły w pilotażu platformy xRapid, testowały płatności między USA i Meksykiem oraz zgłosiły oszczędności w transakcjach na poziomie 40-70 procent. Dodatkowo uczestnicy zauważyli poprawę szybkości transakcji od 2-3 dni do “nieco ponad dwie minuty”…

Chociaż testy wykazały wysoką wydajność produktu, główny kryptolog z firmy Ripple, David Schwartz, stwierdził, że banki prawdopodobnie nie będą wdrażać blockchain do przetwarzania płatności międzynarodowych, powołując się na niską skalowalność i problemy z prywatnością.

Na początku tego tygodnia, portal Cointelegraph poinformował, że Ripple rozważa wejście na chiński rynek w celu przyspieszenia płatności międzynarodowych za pomocą technologii blockchain. Jeremy Light, wiceprezes w firmie Ripple, powiedział, że ” Chiny są zdecydowanie krajem i regionem zainteresowania dla XRP”.

Czym jest xRapid?

Ripple Labs oferuje obecnie trzy różne produkty swoim klientom – xCurrent, xVia i xRapid.

xCurrent to oprogramowanie Ripple, które umożliwia bankom błyskawiczne rozliczanie płatności transgranicznych za pomocą śledzenia ich od początku do końca. xVia została stworzona dla banków, dostawców usług płatniczych i instytucji finansowych, które chcą wysyłać płatności w różnych sieciach i używać tylko jednego interfejsu.

xRapid jest nastawiony na dostawców usług płatniczych i instytucje finansowe, które starają się zminimalizować koszty płynności, poprawiając jednocześnie zadowolenie klientów. Płatności międzynarodowe często wymagają zakładania lokalnych kont walutowych, co zwiększa oczywiście koszty płynności.

xRapid jest zasilany przez XRP Ripple i oferuje lepszą płynność zawieranych transakcji instytucjom finansowyn, aby radykalnie obniżyć koszty i umożliwić natychmiastowe płatności w czasie rzeczywistym na rynkach wschodzących.

Firma Ripple zakłada, iż jednym z głównych czynników sukcesu xRapid jest potrzeba stworzenia dobrego ekosystemu partnerów giełdowych.

Pełny opis kryptowaluty Ripple: LINK

Obserwuj nas na Telegramie i zapisz się do naszego newslettera poniżej, aby być na bieżąco.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz