fbpx

“Ojciec chrzestny ETF’ów”: ETF Bitcoina będzie gotowy “w najbliższym czasie”

W Business Insiderze możemy przeczytać, że Reggie Browne, nazywany również “ojcem chrzestnym ETF’ów”, powiedział iż ETFy Bitcoina będą gotowe “w najbliższym czasie”. 

Reggie Browne to starszy dyrektor zarządzający oraz kierownik ds. handlu kontraktami ETF w Cantor Fitzgerald. Firma założona w 1945 roku, od tego czasu skupia się na klientach instytucjonalnych, takich jak banki instytucjonalne, duzi brokerzy oraz firmy z rynku nieruchomości komercyjnych. Cantor Fitzgerald obsługuje ponad 5,000 klientów instytucjonalnych.

Podczas przemówienia na konferencji Financial Markets Quality Conference w Georgetown University, Browne powiedział, że ETF Bitcoina zostaje zaakceptowany jedynie po wdrożeniu mocnego i stabilnego środowiska regulacyjnego w branży kryptowalut i blackichain. W sprawie aktualnego stanu ETFu Bitcoina, Browne powiedział:

“Bardzo truudno jest (SECowi) skupić się na zatwierdzeniu ETFu Bitcoina, ponieważ nie ma jeszcze wystarczająco dużo danych … po prostu rynek nie jest jeszcze a tym etapie.”

A co na to BlackRock?

Wcześniej tego samego dnia, CEO BlackRock – Larry Fink – wygłosił podobne przemówienie. Gdy komentował przyszłość ETFów, Fink stwierdził, że ETFy w ostateczności będą musiały zostać wsparte przez rządy. Jednakże, rządy nie przyzwolą na instrumenty finansowe, w których pochodzenie środków nie jest jasne (czy środki nie pochodzą z nielegalnych aktywności).

Aktualnie Fink ma wątpliwości czy z punktu widzenia SEC, przyzwolenie na ETFy Bitcoina byłoby rozsądne, przynajmniej do czasu, aż branża stanie się bardziej legitna.

“Nie powiedziałbym ‘nigdy’, kiedy wszystko będzie legitne, owszem” – mówi Fink.

Fink dodaje również, że anonimowość Bitcoina jest ryzykowna dla organów regulacyjnych, jako że istnieje możliwość wykorzystania waluty cydrowej do “unikania podatków i wielu innych problematycznych kwestii”. Fink dodaje:

“Pewnego dnia widzę możliwość elektronicznego handlu walutą, która może być traktowana jako środek do podtrzymywania wartości. Jednakże, aktualnie świat nie potrzebuje środka do podtrzymywania wartości, chyba że potrzebujesz go do rezeczy, których nie powinieneś robić.”

Mimo, że Fink jest sceptyczny w stosunku do walut cyfrowych, wspomniał, że firma BlackRock jest “ogromnym fanem technologii blockchain”.

“Największe zastosowanie technologii blockchain, będzie miało miejsce w branży kredytów i pożyczek oraz generalnie wszystkim co zwiazane z biurokracją.”

Zasubskrybuj nasz kanałKryptowalutowe wiadomości w formie wideo Dołącz do naszego TelegramaDodatkowe newsy na telefon

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 8,767.77
ethereum
Ethereum (ETH) $ 222.91
xrp
XRP (XRP) $ 0.233014
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 324.38
tether
Tether (USDT) $ 0.996274
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 230.59
litecoin
Litecoin (LTC) $ 61.12
eos
EOS (EOS) $ 3.58
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 18.53
tezos
Tezos (XTZ) $ 2.85