fbpx

Raper Lil Pump otwiera się na Bitcoina

Znany raper Lil Pump właśnie oficjalnie otwiera się na Bitcoina. Muzyk (a zapewne dokładnie jego management) postanowił przyjmować płatności w głównej kryptowalucie w swoim sklepie internetowym.

18-letni Gazzy Garcia (to prawdziwa tożsamość Lila Pumpa) jest w miejscu, gdzie zapewne wielu nastolatków chciałoby się znaleźć. Jej topowym muzykiem, ma 1,2 miliona “ćwierkających” fanów na Twitterze i 17,8 miliona followersów na Instagramie. Oprócz tego niezły majątek, dzięki czemu jego osobę odnotował na swojej liście Forbes. Biznesowi współpracownicy rapera mają też jednak świetne wyczucie do generowania nowych przychodów. Gdy Bitcoin zaczął rosnąć, podjęli teraz decyzję, by zacząć przyjmować od fanów Lila płatności w kryptowalucie.

Waluta młodych?

Niemal wszystkie badania są zgodne. To głównie osoby młode chcą inwestować w BTC i inne e-waluty. To także ta grupa najczęściej realnie korzysta z tej formy płatności.

Na rynku muzycznym szlak w kwestii akceptacji BTC przetarł już inny hip-hopowy weteran – 50 Cent, który parę lat temu sprzedawał swoją muzykę za coiny. Potem ponoć o nich zapomniał i przypomniał sobie dopiero w czasie ostatniej bańki. Wzorowa postawa inwestorska!

Niedługo potem swoją płytę za BTC sprzedawali też członkowie grupy Mastodon. Ten zespół zasłynął już z grania dziwnych, pokręconych dźwięków o metalowym rodowodzie. Niestety nie wiemy, ilu ich fanów skorzystało z tej nowoczesnej opcji handlu muzyką. Mówimy o 2014 r., więc zapewne niewielu…

Jeszcze dalej poszła islandzka piosenkarka Bjork, która przy okazji promocji albumu “Utopia” wyemitowała swój token.

Koszulka z Lilem Pumpem

Lil Pump zaczyna swoją oficjalną przygodę z Bitcoinem w idealnym momencie. Kryptowaluta powraca do mediów głównego nurtu, jej kurs rośnie, a globalne zainteresowanie jest coraz większe. To idealny moment na to, by wymieniać koszulki i breloczki ze swoją podobizną na BTC. Przynajmniej w przypadku, gdy jesteś współczesnym księciem rapu.

Działania takich osób jak Pump przybliżają coraz to młodszym osobom idee Bitcoina i blockchaina. Niejako wychowują nowe pokolenie zwolenników kryptowalut, które uczy się, że cyfrowe waluty nie służą tylko do spekulacji.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 9,922.16
ethereum
Ethereum (ETH) $ 215.28
ripple
XRP (XRP) $ 0.316282
litecoin
Litecoin (LTC) $ 92.27
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 301.44
tether
Tether (USDT) $ 1.00
eos
EOS (EOS) $ 3.96
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 27.36
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 122.43
stellar
Stellar (XLM) $ 0.082930