fbpx

Rakuten kupi japońską giełdę kryptowalut

Japońska firma e-commerce, Rakuten, chce wejść w sektor kryptowalut przemyślanym zakupem. Rakuten Global Market planuje kupić japońską platfomę tradingową.

Ogłoszenie miało miejsce 31 sierpnia  i wskazuje, że Rakuten wkrótce stanie się właścicielem lokalnej giełdy kryptowalutnej nazwanej Everybody’s Bitcoin. Umowa obejmuje koszt w wysokości 265 milionów jenów lub 2,4 miliona USD, które zostaną przekazane 1 października za pośrednictwem spółki Rakuten Card Co.Ltd.

“Transakcja opiera się na umowie kupna giełdy między firmami Rakuten Card Co. Ltd. a Traders Investment, Inc., która jest spółką matką Everybody’s Bitcoin” – jak podano w ogłoszeniu.

Motywem decyzji Rakuten’a jest głównie to iż, ma nadzieję, że “rola płatności opartych na kryptowalutach w handlu elektronicznym, sprzedaży offline i płatnościach P2P w przyszłości wzrośnie”:

“Aby zapewnić płynność płatności kryptowalutami, uważamy, że konieczne dla nas jest zapewnienie sobie stałego i bezpośredniego dostępu do giełdy kryptowalut.” Stwierdzają, że zakup tej giełdy jest w pewnym sensie odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku. Biorą pod uwagę szybki wzrost liczby zagranicznych użytkowników korzystających z zakupów transgranicznych oraz ich prośby o udostępnienie im oddzielnej giełdy do wymiany.

Everybody’s Bitcoin nie jest licencjonowany

Wydana w pierwszym kwartale 2017 roku, Everybody’s Bitcoin nadal działa jako nieautoryzowana platforma do handlu kryptowalutami w Japonii. Przeszła pod nadzór organu regulacyjnego – Financial Services Agency, po tym, jak platforma Coincheck poniosła olbrzymie straty po cyberataku w styczniu 2018 roku.

W ramach umowy, by uzyskać licencję, Rakuten zobowiązuje się dokonać koniecznych zmian w systemie giełdy, tak aby spełniała wszystkie wymagania FSA.

Co ciekawe, jak poinformowano w ogłoszeniu, Bitcoin Everybody’s odnotował stratę netto w wysokości około 444 000 USD za rok rozliczeniowy zakończony 30 marca 2018 r.

Rakuten jest bliżej oferowania szerokiego pasma usług kryptowalutowych. Na początku tego roku firma ogłosiła wprowadzenie własnej kryptowaluty, Rakuten Coin. W lipcu pojawiło się także ogłoszenie, że Rakuten Coin będzie rodzimą walutą platformy komunikacyjnej i programu lojalnościowego Viber’a.

Już w 2014/2015 r. firma zaczęła akceptować płatności Bitcoinen na swoich portalach handlowych . W 2016 roku firma uruchomiła także Rakuten Blockchain Lab, zajmującą się badaniami i rozwojem innowacji w zdecentralizowanej przestrzeni technologicznej. Widać że firma ta mocno wierzy w przyszłość kryptowalut.

Obserwuj nas na Telegramie i zapisz się do naszego newslettera poniżej, aby być na bieżąco.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 3,870.18
ethereum
Ethereum (ETH) $ 134.96
ripple
XRP (XRP) $ 0.314094
eos
EOS (EOS) $ 3.61
litecoin
Litecoin (LTC) $ 52.41
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 131.73
tether
Tether (USDT) $ 1.01
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 13.14
stellar
Stellar (XLM) $ 0.085529
tron
TRON (TRX) $ 0.023344