fbpx

Pytania związane z Bitcoinem pojawiły się na holenderskiej maturze

Na najnowszej maturze z matematyki w Holandii pojawiło się 5 zadań dotyczących Bitcoina. Szacuje się, że przystąpiło do niej około 200 000 uczniów.

Oto tłumaczenie części arkusza egzaminacyjnego, które pojawiło się na Reddicie:

„Bitcoin to cyfrowa waluta, która istnieje tylko online. Istnieje od 1 stycznia 2009 r. i może być wykorzystywany do płatności w sklepach internetowych i innych usługach online. W przeciwieństwie do tradycyjnego pieniądza, bitcoin nie jest emitowany przez bank centralny. Zamiast tego wszystkie bitcoiny są wytwarzane przez komputery biorące udział w rozwiązywaniu określonych problemów matematycznych. Działa to w następujący sposób: każdy może uruchomić na swoim komputerze specjalne oprogramowanie, które uczestniczy w rozwiązywaniu takiego matematycznego problemu. Właściciel komputera, który rozwiąże problem, otrzymuje w nagrodę 25 (nowo utworzonych) bitcoinów. Ponieważ w 2014 r. taki problem był rozwiązywany co 10 minut, oznacza to, że co 10 minut powstawało 25 nowych bitcoinów. W dniu 1 stycznia istniało (w przybliżeniu) 12,2 mln bitcoinów”

Bazując na powyższym fragmencie oraz dodatkowych informacjach przy każdym pytaniu wprowadzających takie pojęcia jak halving czy trudność kopania, uczniowie mieli za zadanie obliczyć, w którym roku liczba istniejących bitcoinów przekroczy 18 milionów, kiedy nagroda za blok zmniejszy się do 1 bitcoina oraz ile bitcoinów może maksymalnie istnieć w systemie. Dwa kolejne zadania wymagały przeprowadzenia bardziej skomplikowanych obliczeń.

Jest to kolejny przykład na to, jak kryptowaluty zaczynają wchodzić do mainstreamu.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 8,566.01
ethereum
Ethereum (ETH) $ 268.76
ripple
XRP (XRP) $ 0.434376
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 442.96
eos
EOS (EOS) $ 8.27
litecoin
Litecoin (LTC) $ 113.37
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 33.19
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 192.72
tether
Tether (USDT) $ 1.00
stellar
Stellar (XLM) $ 0.132396