fbpx

Giełda Pure Bit zwinęła się z co najmniej 13 000 ETH

Zgodnie z koreańskim serwisem informacyjnym Blockchain ROK, nowa giełda Pure Bit “z powodzeniem zawinęła się z pieniędzmi” inwestorów. Pure Bit udało się ukraść co najmniej 13 000 ETH.

Dowodów jest kilka. Poczynając od tego, że na oficjalnym koncie CEO giełdy na komunikatorze Kakao, zamiast imienia pojawił się napis “przepraszam” napisany w bardzo formalnej odmianie koreańskiego.

Strona Pure Bit na portalu społecznościowym facebook również zniknęła, tak samo jak większość ich publicznych dany kontaktowych.

Scam zbierał środki w bardzo podobny schemat do tego, którym posługiwało się Binance (oczywiście giełdy nie mają ze sobą nic wspólnego). Aktualnie strona pure-bit.com jest nieosiągalna. Jednakże wciąż możemy ją wyświetlić na serwisach takich jak Archive.org.

System ICO niedoszłej giełdy, był bardzo podobny do systemów innych giełd kryptowalut, takich jak Binance czy KuCoin. Posiadaczom tokenów były oferowane nagrody w postaci podziału zysków od obrotu giełdy. Dodatkowo prowizje opłacane tokenami PURE miałby być o wiele niższe.

Kuszące obietnice i przykre konsekwencje

Jak podawał Pure Bit na swojej stronie:

“Pure Coin (PURE) jest tokenem giełdowym Pure Bit. Możesz uzyskać procent od obrotu giełdy, dzięki samemu przechowywaniu tokenów PURE. Dodatkowo, koszty transakcji będą wypłacane z powrotem do posiadaczy tokenów PURE. W przypadku, kiedy Ty będziesz opłacał prowizję za handel na giełdzie z pomocą PURE, otrzymasz 30% zniżki.”

“Innymi słowy, Pure Coin to cyfrowa moneta trzeciej generacji, której system dystrybucji korzysta z następujących mechanik: dywidendy + górnictwo cyfrowe + palenie tokenów. Giełda Pure Bit, organizuje przedsprzedaż tokenów PURE w celu złagodzenia kosztów operacyjnych do czasu startu giełdy.”

Jak podaje portal informacyjny Blockchain ROK, ponad 13 000 ETH (co stanowi prawie 3 mln $ przy obecnym kursie) zostało zebrane podczas ICO, które dosłownie wyparowało. Jak się okazuje, fundusze nie były zamrożone w inteligentnym kontrakcie.

Zasubskrybuj nasz kanałKryptowalutowe wiadomości w formie wideo    Dołącz do naszego TelegramaDodatkowe newsy na telefon

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 10,084.49
ethereum
Ethereum (ETH) $ 178.60
ripple
XRP (XRP) $ 0.256738
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 303.15
litecoin
Litecoin (LTC) $ 70.96
tether
Tether (USDT) $ 1.00
eos
EOS (EOS) $ 3.78
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 21.86
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 125.97
monero
Monero (XMR) $ 71.98