fbpx

Przyszłość kryptowalut według CEO Binance

Changpeng Zhao, CEO Binance, największej na świecie giełdy kryptowalut, podzielił się ostatnio tym jak widzi przyszłość kryptowalut i blockchaina.

Po zeszłorocznym rajdzie kryptowalut, zaczęto dostrzegać trudności w rozwoju technologii i wzrost manipulacji na rynku. Było wiele spekulacji na temat przyszłości technologii blockchain, ale tak naprawdę niewielu ludzi, rozumie ją na tyle, aby mówić o niej w prawidłowy sposób. Na świecie jest jeszcze mniej osób, które potrafią skutecznie wdrażać rozwiązania w tym obszarze. Changpeng Zhao, CEO giełdy Binance z pewnością jest wśród tych osób i wie jak robić to dobrze. Przyjrzyjmy się jego przewidywaniom.

Rozwój dApps

Według Zhao, wciąż brakuje odpowiednich fundamentów, które mogłyby wesprzeć powszechną decentralizację. Binance nabył firmę TrustWallet, która stworzyła portfel oraz wyszukiwarkę zdecentralizowanych aplikacji (dApps). Jest to wyraźny sygnał, że Binance stawia na rozwój w kierunku zdecentralizowanych usług. Pozwoli to większej liczbie osób na przyjmowanie i korzystanie z usług, bez konieczności ingerencji pośredników.

DApps wydaje się być naturalnym kolejnym krokiem w tej dziedzinie, jednak pojawiła się ogromna liczba firm, które niszczą rynek brakiem odpowiednich kompetencji. Słabo funkcjonujące interfejsy lub wręcz bezużyteczne aplikacje to realia dzisiejszego rynku blockchain. Rynek ten jest pełen paradoksów, jak chociażby fakt, że CryptoKitties to jedna z najbardziej znanych dApps. Oczywiście zdecentralizowane aplikacje wymagają rewolucji, a przeglądarka taka jak TrustWallet może okazać się solidną podstawą do budowy kolejnej generacji dApps.

Changpeng Zhao wierzy, że pojawi się nowa generacja zdecentralizowanych aplikacji opartych na technologii blockchain, które będą bardziej przydatne i użyteczne. Te aplikacje prawdopodobnie będą stopniowo zastępować ekosystem aplikacji, które obecnie posiadamy, w tym komunikatory, media społecznościowe i systemy ocen. Twierdzi również, że ta technologia z czasem wesprze również handel elektroniczny.

Państwowy Blockchain

Binance podjął wszelkie niezbędne kroki, aby zapewnić sobie solidną pozycję w przyszłości opartej o blockchain. Firma stworzyła swój blockchain, aby wesprzeć zdecentralizowane giełdy kryptowalut, a ostatnio nawiązała współpracę z rządem Malty, tworząc globalny zdecentralizowany bank społecznościowy.

Changpeng Zhao rozważa również możliwość, że nowi gracze, którzy dołączą do gry, mogą zagrozić Ethereum. Firmy EOS, Dfinity i Tezos mają według niego największe szanse w tej rywalizacji.

Wyspecjalizowany i zdecentralizowany

Według Changpeng Zhao, żaden z wymienionych konkurentów nie będzie jednak w stanie zdetronizować Ethereum ze względu na różnicę w czasie, w jakim te projekty weszły na rynek. Uważa jednak, że obecne blockchainy oddadzą część rynku bardziej zaawansowanym blockchainom.

Zbliża się przyszłość wielu blockchainów, które zostaną wdrożone do konkretnych celów. Być może zamiast światowego komputera Vitalika Buterina, będziemy przyglądać się licznym globalnym systemom komputerowym, które będą działały razem. W tej wersji wydarzeń, aktualni giganci  blockchaina, przejdą na drugi plan, dając przestrzeń mniejszym blockchainom stworzonym na potrzeby konkretnych branż.

Blockchain to ogromny rynek

Dyrektor generalny Binance uważa, że ​​pomimo rosnącej konkurencji w tej branży, blockchain będzie wystarczająco duży, aby sprostać silnej konkurencji. Changpeng Zhao wyraził również niechęć do konkurowania na rozwiniętych rynkach, takich jak USA, gdzie lobbing i prawodawstwo mają kluczowe znaczenie dla powodzenia projektów.

Nie widzi konfliktu z innymi giełdami kryptowalut, takimi jak Coinbase czy Gemini, ponieważ woli działać w takich obszarach jak Malta, z uwagi na korzystną dla kryptowalut infrastrukturę, wspieraną przez państwo. Wydaje się, że jest to działanie bardziej efektywne niż próba skłonienia amerykańskich prawodawców do zrozumienia kryptowalut i technologii blockchain.

Obserwuj nas na Telegramie i zapisz się do naszego newslettera poniżej, aby być na bieżąco.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 9,614.47
ethereum
Ethereum (ETH) $ 259.18
xrp
XRP (XRP) $ 0.274489
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 380.68
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 297.32
tether
Tether (USDT) $ 1.00
litecoin
Litecoin (LTC) $ 70.53
eos
EOS (EOS) $ 4.02
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 22.11
tezos
Tezos (XTZ) $ 3.72