fbpx

Przez naganiacza stracił ponad milion złotych. Postanowił się zemścić

Gdy Bitconnect upadł, osoby za niego odpowiedzialne zaszyły się w różnych zakątkach świata, a razem z nimi pieniądze naiwniaków. Nie każdemu jednak udało się ukryć.

Wszystko zaczęło się dwa lata temu, kiedy Satish Kumbhani został jednym z liderów Bitconnecta w Azji (podejrzewa się go również o bycie współtwórcą tego scamu). Wśród jego ofiar był przedsiębiorca o imieniu Shailesh Bhatt, który zgodził się „zainwestować” 293 000 dolarów. Gdy w styczniu wszystko się rypło, Kumbhaniego nie było już w kraju. Bhatt nie siedział jednak bezczynnie.

Bhatt wraz z kilkoma mężczyznami, podając się za urzędników skarbówki, weszli z bronią do domu Piysha Savalia (również powiązanego z BCC) i więzili go tam przez trzy dni. Savalia doprowadził ich do innej, bardziej zamożnej osoby (także uwikłanej w ten scam) – Dhavala Mavaniego. Zapłacili Savali 50 000 dolarów za milczenie, a następnie porwali Mavaniego.

Zmusili go do przelania na ich adres 2256 BTC oraz 11000 LTC, co tamtego dnia było warte łącznie 22,7 mln dolarów. To im jednak nie wystarczyło. Mężczyźni przetrzymywali Mavaniego, póki nie dał im dodatkowo 145 mln rupii w gotówce (ok. 2,1 mln dolarów). Wspólnicy podzielili się łupem, z czego Bhatt zatrzymał 700 BTC.

Następnie, jak twierdzi Bhatt, miejscowa policja uprowadziła go (nie oficjalnie zatrzymała) i wymusiła 1,3 mln dolarów. Po wypuszczeniu mężczyzna złożył skargę i został wtedy aresztowany. Zatrzymano także jego siostrzeńca, lecz reszta wspólników nadal pozostaje na wolności. Wbrew pozorom skarga nie została zignorowana. Przeprowadzono śledztwo, które zakończyło się zatrzymaniem:

– Kirita Paladia, jednego z partnerów biznesowych Bhatta,

– komisarza policji Jagdisha Patela,

– inspektora Anant Patela,

– adwokata Ketana Patela,

– dwóch posterunkowych.

Nadal nie ujęto 7 innych policjantów, których także podejrzewa się o udział w tym zdarzeniu.

Ponadto wydano list gończy za lokalnym politykiem Nalin Kotadiya, który według Bhatta również był obecny przy porwaniu.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 9,614.47
ethereum
Ethereum (ETH) $ 259.18
xrp
XRP (XRP) $ 0.274489
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 380.68
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 297.32
tether
Tether (USDT) $ 1.00
litecoin
Litecoin (LTC) $ 70.53
eos
EOS (EOS) $ 4.02
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 22.11
tezos
Tezos (XTZ) $ 3.72